Як використовувати цибулеве лушпиння: кулінарія, садівництво, господарство

Як використовувати цибулеве лушпиння: кулінарія, садівництво, господарство

Більшість господинь викидають циублеве лушпиння, а насправді це недооцінений ресурс, який дуже корисний в кулінарії, господарстві та навіть садівництві. Традиційно ми згадуємо про нього лише на Великдень, коли потрібно "екологічним" способом пофарбувати яйця. Проте, лушпиння від цибулі може згодитися вам у дуже багатьох речах. 

Для чого може згодитися лушпиння від цибулі для дому, саду, городу та куланарії — читайте на "Ми-Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як нарізати цибулю і не плакати — поради від шеф-кухаря

 

Для чого можна використати лушпиння від цибулі

 

Користь від лушпиння цибулі

 

Цибулеве лушпиння може чудово згодитися для деяких апетитних трюків в кулінарії. Наприклад, цибулеве лушпиння здатне надати м’ясу чи салу апетитного аромату та золотистого відтінку, який нагадує копчення.

Для цього підготуйте лушпиння: ретельно промийте 30–40 г. На дно каструлі викладіть шар лушпиння, зверху покладіть м’ясо, додайте спеції за смаком і знову шар лушпиння. Залийте водою і варіть 10–15 хвилин. Потім запечіть м’ясо в духовці, щоб отримати особливий смак і аромат.
Також завдяки цибулевому лушпинню можна приготувати бульйон з насиченим кольором та ароматом.

Візьміть лушпиння з 4–5 цибулин, 8 чашок води, 2–3 зубчики часнику, сіль і перець. Промийте лушпиння, залийте водою, додайте часник і варіть 30 хвилин. Процідіть готовий бульйон, приправте на смак. Якщо вийшов надто концентрованим, використовуйте як основу для інших страв.

Також можна додавати лушпиння цибулі в тісто та супи. Наприклад, для випікання хліба можна додати 1 чайну ложку порошку з цибулевого лушпиння в тісто, щоб надати домашньому хлібу особливого смаку.

Спробуйте покласти трохи чистого лушпиння в курячий суп, проваріть 5–7 хвилин, а потім видаліть. Це зробить страву більш насиченою.

 

для чого використовувати лушпиння цибулі

 

Використання цибулевого лушпиння в садівництві


Цибулеве лушпиння корисне для боротьби зі шкідниками та зміцнення рослин. З цього можна приготувати цибулеву настоянку. 

  • Якщо листя огірків та кабачків жовтіє: приготуйте настій із 10 г лушпиння та 5 л теплої води, який настоюється 4 дні. Потім обприскуйте настоянкою рослини.
  • Для кімнатних рослин: 1 літрова банка лушпиння заливається 8 л окропу, настоюється добу, проціджується, а потім розбавляється водою 1:5. Обприскуйте рослини для захисту від шкідників.
  • Захист картоплі від колорадського жука. Під час посадки покладіть жменьку лушпиння в лунку. Його запах відлякує шкідників.
  • Трохи лушпиння можна додати до ґрунту, де ростуть баклажани та помідори. Це допоможе запобігти розвитку хвороб пасльонових культур.

Крім того, цибулеве лушпиння допомагає зберігатися овочам довше, адже володіє антибактеріальними властивостями, що робить його корисним. Щоб картопля, морква чи буряк довше залишалися свіжими, пересипте їх шарами цибулевого лушпиння. Це допоможе захистити овочі від гниття та грибкових захворювань.

Раніше "Ми-Україна" писав також про те, чим замінити пергаментний папір на кухні, а також про те, як визначити, що спеції протерміновані

Головне