Пластикові вікна, якщо вони справні, забезпечують високий рівень теплоізоляції. Однак, якщо від вікна відчувається протяг, це створює дискомфорт і може знижувати температуру в кімнаті. Причинами такого явища можуть бути кілька факторів.
Чому пластикові вікна може продувати та як це виправити — читайте далі на "Ми-Україна".
Чому пластикові вікна може продувати
Слабке прилягання стулки до рами. Це може бути пов’язано з неправильним положенням притискного механізму, коли вікно встановлене в літній режим. Рішення просте: достатньо перевести механізм у зимовий режим.
Знос ущільнювача. Гумовий ущільнювач з часом втрачає свої властивості через перепади температур, вплив вологи та сонця. Щоб перевірити його стан, затисніть аркуш паперу між стулками та спробуйте витягнути. Якщо це легко вдається, ущільнювач потребує заміни.
Провисання стулки. Це природний процес, який виникає під час експлуатації. Симптомами є труднощі при відкриванні або закриванні вікна, стуки або інші шуми. Якщо не усунути проблему вчасно, механізми можуть повністю вийти з ладу.
Недостатнє утеплення укосів або простору під підвіконням. Погане утеплення може призводити до продування по периметру вікна. Це часто трапляється через використання неякісних матеріалів під час монтажу або їхню недостатню кількість.
Пошкодження конструкції або виробничий брак. При такій проблемі може порушуватися герметичність склопакета, що призводить до появи конденсату всередині. Утеплення вікна у таких випадках дає лише тимчасовий результат. Найчастіше потрібна заміна склопакета.
Слабке прилягання штапика. Штапик — це елемент, який утримує склопакет у рамі. Зношення цього елемента створює зазори, через які може проникати повітря. Рішенням є заміна пошкоджених деталей.
Як утеплити металопластикові вікна на зиму власноруч
Регулювання притискного механізму, заміна ущільнювальної гумки і зміна положення стулки не вимагають будь-яких спеціальних знань і досвіду. За допомогою інструкцій, описаних нижче, можна цілком впоратися самостійно. Якщо ж у вас з'явився конденсат усередині склопакета, зносився штапик або необхідно утеплити укоси і підвіконня, краще запросити майстра. Крім того, довірити справу професіоналам варто і в тому разі, якщо після всіх маніпуляцій з вікна все одно дме.
Відкрийте вікно і зверніть увагу на ексцентрики — круглі притискні ролики, які розташовані на торці. Їх може бути кілька або тільки один — залежно від розмірів рами.
Положення "гайок" деталі регулює ступінь примикання стулки до рами. Придивіться до насічки на ролику. Якщо вона спрямована назовні — вікно перебуває в літньому режимі, всередину — в зимовому.
Переведення роликів у зимовий режим дасть змогу стулці щільніше прилягати до рами й утеплити пластикове вікно без особливих зусиль. За допомогою ключа-шестигранника поверніть ролик так, щоб насічка була спрямована всередину приміщення.
Як утеплити пластикові вікна на зиму із заміною ущільнювача
Перед роботою ретельно помийте стулку і раму, щоб позбутися пилу і бруду. Дайте елементам висохнути. Вам знадобиться: ущільнювальна гумка, канцелярський ніж, викрутка.
Спершу руками зніміть старі гумки, встановлені по периметру рами і стулки. Як правило, ущільнювач легко виходить із заглиблення. Виміряйте периметр рами та стулки, після чого відріжте новий ущільнювач, залишивши запас приблизно 5 см. Розпочинайте встановлення ущільнювача з верхньої частини стулки. Обережно вставляйте стрічку в пази за допомогою пальців. Уникайте розтягування матеріалу, оскільки це може призвести до швидкої втрати його еластичності в майбутньому.
Іноді гумовий ущільнювач у кутах важко вставити в жолоб. У такій ситуації можна акуратно заправити його за допомогою викрутки. Зайву частину ущільнювача обріжте канцелярським ножем. Таким же чином встановіть ущільнювач по периметру рами.
Щоб перевірити чи вдало ви замінили ущільнювач, проведіть тест із папером, затиснувши його між рамою і стулкою. Якщо аркуш сидить щільно, значить, ущільнювач встановлено правильно.
Як раніше писав "Ми-Україна", існують дієві способи, як зекономити споживання електроенергії вдома без серйозних обмежень.