Свята тривають, тож нерідко виникає ситуація, коли потрібно кудись іти, а "відлуння святкування" добре відчутне черещ запах. Запах алкоголю та перегар — це два різних явища, хоча часто вони йдуть поруч, створюючи характерне "амбре".
Як позбутися неприємного запаху від тіла та з рота від алкоголю чи перегару дізнаєтесь у статті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися похмілля — дієві методи для полегшення самопочуття після свят
Чим відрізняється запах алкоголю від запаху перегару та чому це важливо
Запах алкоголю виникає одразу після вживання спиртного і пов’язаний із його залишками в роті, стравоході та шлунку. Щоб його позбутися, зазвичай достатньо почистити зуби або прополоскати рот.
Перегар, навпаки, є наслідком процесу розщеплення алкоголю в організмі, який починається через 60–90 хвилин після потрапляння спиртного в кров. Продукти розпаду етанолу, такі як оцтова кислота, мають неприємний запах, який організм виводить через легені, шкіру та сечу. Оскільки джерело перегару знаходиться не тільки в роті, позбутися його за допомогою полоскання чи жувальної гумки майже неможливо. Неприємний запах зникне лише тоді, коли організм повністю виведе алкоголь, що в середньому займає близько 25 годин.
Як позбутися запаху алкоголю
Якщо запах алкоголю потрібно усунути негайно, допоможуть прості методи. Наприклад, чищення зубів із використанням м’ятної пасти може нейтралізувати залишки спирту. Полоскання рота водою або спеціальним ополіскувачем також ефективне, оскільки прибирає залишки спирту й надає диханню свіжості. Хороший ефект дає і кава: ароматичні олії цього напою здатні перебити запах алкоголю, хоча й ненадовго.
Жувальна гумка чи натуральні ароматизатори, такі як петрушка або кавові зерна, також допоможуть замаскувати запах, але лише тимчасово. Більш екстремальний варіант — цибуля або часник, які завдяки ефірним оліям здатні ефективно нейтралізувати запах алкоголю, хоча вони самі мають виразний аромат. Аптечні засоби для боротьби із запахом здатні лише маскувати його на короткий час, не впливаючи на рівень алкоголю в організмі.
Як позбутися перегару
Перегар потребує "важчої артилерії", оскільки його причина — внутрішні процеси організму. Насамперед потрібно збільшити споживання рідини: вода, чай або компот допоможуть організму швидше виводити токсини. Теплий душ також буде корисним, оскільки допоможе змити запах із тіла.
Правильний сніданок, наприклад, із яєчні або нежирного м’яса, може стимулювати роботу печінки, прискорюючи розщеплення продуктів розпаду алкоголю. Додатково гострі спеції, такі як перець чилі або гірчиця, тимчасово посилять метаболізм, сприяючи очищенню організму Прогулянка на свіжому повітрі або легка зарядка також допоможуть активізувати обмін речовин і полегшити стан.
Якщо запах, схожий на алкогольний, з’являється навіть без вживання спиртного, це може бути симптомом серйозних проблем зі здоров’ям, таких як порушення обміну речовин або діабет. У такому разі варто негайно звернутися до лікаря.
Позбутися запаху алкоголю чи перегару повністю неможливо за короткий час, але ці методи допоможуть тимчасово покращити самопочуття та приховати неприємний запах.
Раніше "Ми-Україна" писав про рецепти напоїв для детоксу організму, а також поради для того, як відновити сили після пишних святкувань.