Як швидко відмити різні поверхні від шпаклівки після ремонту: дієві лайфхаки

Як швидко відмити різні поверхні від шпаклівки після ремонту: дієві лайфхаки

Ремонт - досить непроста справа, яка завжди залишає після себе багато сміття та плям. Часто стається й так, що на різних поверхнях лишається й шпаклівка. Вона потрапляє на підлогу, двері чи меблі та висихає там, перетворюючись на камінь, що робить процес прибирання ще складнішим. З огляду на це, рекомендується прибирати такі сліди відразу, поки вони ще свіжі та м’які. Це зекономить і час, і сили, а також збереже поверхні чистими й неушкодженими. Однак, якщо зробити цього ви не встигли і затверділі плями все ж лишилися, "Ми-Україна" допоможе за допомогою лише кількох засобів позбутися їх легко та швидко. 

Чому шпаклівку потрібно прибирати "свіжою"

 

Шпаклівку краще прибирати одразу, поки вона ще не встигла висохнути. У "свіжому" стані вона м’яка, легко змивається вологою ганчіркою або губкою. Це займає всього кілька хвилин і не потребує зусиль. Але щойно шпаклівка висихає, вона твердіє й буквально прилипає до поверхні. Тоді для її видалення доводиться терти, шкребти або навіть використовувати спеціальні розчинники, що може пошкодити фарбу, плитку або інші делікатні матеріали.

Крім того, засохлі залишки можуть залишити плями або подряпини. З огляду на це, найкращим варіантом все ж буде відтирання матеріалу якнайшвидше. Тобто одразу після потрапляння на поверхню.

 

Як відмити затверділу шпаклівку з різних поверхонь 

 

Лише кілька простих кроків і ваші поверхні знову засяють чистотою та блиском.

Скло й пластикові рами

Шпаклівка на склі тримається не дуже міцно, проте, якщо вона вже встигла підсохнути, спробуйте такий метод:

- змочіть пляму теплою водою з милом або рідким засобом для миття посуду;

- покладіть мокру ганчірку на це місце на 5–10 хвилин (це частково розм’якшить шпаклівку);

- обережно зіскребіть матеріал пластиковою карткою або гумовим шпателем (металеві предмети не підходять, адже можуть подряпати скло або пластик).

Кахель, плитка, керамограніт

Якщо шпаклівка ще свіжа, з гладкої плитки її можна витерти звичайною вологою губкою. А от із засохлою вже складніше. Спробуйте нанести на забруднену ділянку трохи оцту або слабкий розчин лимонної кислоти. Залиште на 5–10 хвилин (час потрібен, аби речовина вступила в реакцію). Потому просто зітріть м’якою ганчіркою або пластиковим шкребком.

На завершення рекомендуємо протерти плитку чистою водою. У протилежному разі  можуть залишитись плями або розводи від кислоти.

Підлога (ламінат, паркет, лінолеум)

Шпаклівка, яка потрапила на підлогу, найкраще за все витирається звичайною теплою водою та будь-яким мийним засобом (підійде навіть той, що ви використовуєте для посуду).

- Змочіть пляму водою з мийним розчином;

- Дайте трохи часу — приблизно 10 хвилин;

- Потім обережно зішкребіть м’яким пластиковим предметом. Як варіант - карткою.

Варто зауважити, якщо підлога дерев'яна, лити багато води не рекомендується. Краще трохи зволожити ганчірку і працювати акуратно, аби не завдати шкоди покриттю.

 

Стеля й стіни з фарбою

В цьому випадку вкрай важливо не зіпсувати покриття, якщо шпаклівка  все ж випадково потрапила на пофарбовану поверхню і засохла на ній. 

- Візьміть вологу ганчірку й ретельно розмочуйте місце забруднення;

- Для делікатного очищення підійде волога серветка або губка.

На завершення додамо, що для того, щоб уникнути зайвих клопотів, краще видаляти шпаклівку одразу — свіжа змивається значно легше, ніж засохла. Для очищення користуйтеся пластиковими інструментами, щоб не пошкодити поверхню. А перед тим як застосовувати будь-який засіб, обов’язково протестуйте його на малопомітній ділянці.


Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, які речі ми постійно забуваємо протерти чи вимити, навіть, якщо робимо генеральне прибирання.

Головне