Овоч, який є однією зі складових переважної більшості страв, які полюбляють українці - картопля, часто псується ще до збору нового урожаю через неправильне її зберігання. Першочергово, для того, щоб бараболя не почала гнити й втрачати свої смакові якості, перед зберіганням потрібно перебрати "травмовану" та "хвору" від цілої, а також дрібну від великої та добре її просушити.
"Ми-Україна" розбирався, яким чином найдовше зберегти один із найулюбленіших українцями овоч і уникнути його проростання.
В чому краще зберігати картоплю
Найкращим способом, який суттєво подовжить терміни зберігання картоплі є утримання її в дерев'яних ящиках або сітках, які добре пропускають повітря. Якщо ви зупините свій вибір на ящиках, то їх радимо ставити на невеличкі підставки, аби вона "провітрювалась" і знизу. За умови зберігання цього овоча у сітках - не варто засипати її вище, аніж на метр-півтора. Це допоможе уникнути проростання картоплі, особливо, якщо до неї ви підкладете кілька яблук.
На випадок морозів ящики з картоплею краще накривати старими ковдрами або ганчірками із мішковини. Це допоможе врятувати верхній шар від замерзання.
Варто зауважити, що впродовж усього часу зберігання картоплю необхідно періодично перемішувати і перебирати, аби відібрати від основної маси ту, що замерзла або підгнила.
Завдяки такому способу картопля зберігатиметься до 8-10 місяців.
Як зберігати картоплю у квартирі, на балконі
За умови, що ви не маєте підвального приміщення і хочете зберігати картоплю у квартирі або на балконі, потрібно підібрати для цього герметичний міцний ящик з товстого шару фанери або вагонки. Для того, щоб підвищити вологостійкість ємності, пофарбуйте її, а також облаштуйте усередині додаткове дно та подвійну кришку. На низ можна підстелити тирсу, пінопласт або будь-який інший утеплювач.
Після засипте усередину ящика картоплю та поставте його у темне місце.
Варто зауважити, що у випадку такого зберігання картоплі в холодну пору року, терміни не перевищуватимуть одного місяця. По спливу лише кількох тижнів овоч почне псуватися, проростати, в'янути або гнити.
Зберігання картоплі в холодильнику
Утримувати картоплю в холодильнику можна лише деякий час і виключно у нижньому відділі холодильної камери. До того ж в такому випадку картоплю краще покласти у паперовий пакет, адже у поліетиленовому вона почне гнити вже за кілька днів.
Водночас радимо врахувати, що в разі тривалого зберігання на холоді картопля з великою кількістю крохмалю може стати солодкою, адже в ній утворяться часточки цукру.
Що робити, щоб картопля не проростала
У приміщенні, де ви плануєте зберігати картоплю, температура повинна не перевищувати +2...+5 градусів. Що стосується вологості, то краще, щоб вона утримувалася на рівні 80-90%. До того ж не зайвим буде і регулярне провітрювання приміщення. Лише в таких умовах овоч не проростатиме.
Зауважимо, що, якщо температура там, де зберігатиметься картопля, буде вищою за +5 градусів, для запобігання її проростання потрібно хоча б поставити біля неї заморожену воду або продумати додатковий спосіб вентиляції.
Варто запам'ятати, що картопля любить темноту. Якщо ж є вірогідність потрапляння на бульбу прямих променів сонця, накрийте її цільним покривалом.
Не рекомендується також тримати картоплю поряд із цибулею або часником, адже ці овочі лише стимулюватимуть проростання бульби. А от що стосується яблук, то вони, спільно з лимонами, є фруктами, які навпаки вбережуть бульбу від проростання. Покладіть їх до ящика чи мішка з картоплею і вона "проживе" значно довше.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як і де можна корисно використати цибулеве лушпиння. У матеріалі йдеться про такі сфери як кулінарія, садівництво, а також господарство.