Як привчити дитину цінувати подарунок, а не його ціну — поради батькам

Як привчити дитину цінувати подарунок, а не його ціну — поради батькам

Виховання вдячності у дітей — це важливий аспект розвитку, адже ігнорування цього в ранньому віці може призвести до відсутності цінування і подяки в підлітковому та дорослому житті. Наприклад, якщо дозволяти дитині обурюватися через звичайний конструктор замість дорогого Lego, у майбутньому це може стати серйозною проблемою.

"Ми-Україна" розповість у статті, як навчити дитину цінувати сам подарунок, а не його вартість.

 

Що варто знати батькам перед вихованням дитини

 

Психологи пояснюють, що навчати дитину цінувати подарунки потрібно терпляче та поступово. Очікувати швидких результатів не варто, адже немає універсальних рецептів для розв'язання цієї проблеми. Головне, що діти беруть приклад із поведінки дорослих і переймають їхні цінності.

Немає точної формули, як навчити дітей цінувати подарунки. Діти зазвичай наслідують дорослих: або приймають їхні цінності, або чинять спротив, якщо правила нав'язані силоміць.

 

Як привчити дитину цінувати подарунок а не його ціну

 

Для батьків важливо поступово формувати у дітей правильну модель поведінки. Демонструйте вдячність: показуйте власний приклад, дякуючи навіть за невеликі або символічні подарунки. Розповідайте про значущість, наприклад, пояснюйте, що подарунки — це не лише матеріальні речі, а й прояв любові, уваги та турботи. Також розповідайте про те, скільки часу та зусиль ви вклали у вибір та купівлю подарунка, а також мотивуйте дітей робити подарунки власноруч для близьких і друзів.

Однак навіть такі підходи не гарантують миттєвого результату. Маленькі діти, особливо до 5-6 років, часто ще не здатні повністю зрозуміти значення подарунків. Експерти радять дочекатися шкільного віку, коли дитина вступить у період активної соціалізації, і тоді поступово привчати її до вдячності.

Раніше "Ми-Україна" писав поради про те, як красиво та просто упакувати подарунки близьким на зимові свята. 

Головне