День святого Миколая наближається, а разом із ним і теплі традиції. Одна з них – святкові "миколайчики" – ароматне медове печиво, яке готували в Україні ще з давніх часів. Ці смаколики дарували дітям, прикрашали ними оселі чи клали у чобітки, символізуючи прихід святого Миколая.
"Ми-Україна" пропонує простий рецепт приготування традиційних домашніх "миколайчиків".
Класичний рецепт Миколайчиків
Інгредієнти для традиційного печива:
- Мед – 150 г
- Цукор – 100 г
- Вершкове масло – 100 г
- Яйця – 2 шт.
- Борошно – 400–450 г
- Сода – 1 ч. ложка (гаситься оцтом або лимонним соком)
- Кориця – 1 ч. ложка
- Мелений імбир – 1/2 ч. ложки
- Гвоздика (мелена) – 1/4 ч. ложки (за бажанням)
- Щіпка солі
Для глазурі:
- Яєчний білок – 1 шт.
- Цукрова пудра – 200 г
- Лимонний сік – 1 ч. ложка
Покроковий рецепт приготування "миколайчиків"
- У каструльці розтопіть мед, цукор і масло на повільному вогні, постійно помішуючи. Не доводьте до кипіння. Коли маса стане однорідною, зніміть її з вогню й дайте трохи охолонути.
- Додайте до суміші яйця й ретельно перемішайте.
- В окремій мисці змішайте борошно, соду (гаситься оцтом), корицю, імбир, гвоздику та щіпку солі.
- Поступово введіть суху суміш до рідкої, замішуючи тісто. Воно має бути м’яким, але не липнути до рук. Загорніть тісто в харчову плівку й залиште в холодильнику на 1 годину.
- Розігрійте духовку до 180°C.
- Розкатайте тісто на присипаній борошном поверхні до товщини 5–7 мм.
- Виріжте печиво формочками у вигляді зірочок, ялинок чи постатей святого Миколая. Викладіть фігурки на деко, застелене пергаментом, на відстані 1–2 см одна від одної.
- Випікайте 10–12 хвилин, поки "миколайчики" злегка не підрум’яняться.
- Для глазурі потрібно збити яєчний білок із цукровою пудрою, поки маса не стане густою й однорідною. Щоб глазур блищала та мала приємний смак, додайте до неї чайну ложку лимонного соку. Можна додати харчові барвники. Коли глазур готова, перекладіть її у кондитерський мішок або звичайний поліетиленовий пакет, зробивши невелику дірочку в куточку. Нею можна наносити різноманітні візерунки, малюнки чи написи на охолоджене печиво. Дайте глазурі застигнути (приблизно 1 годину).
- Печиво можна посипати різнокольоровими кондитерськими прикрасами.
Раніше "Ми-Україна" розповідав, хто такий Святий Миколай, які є традиції та що треба знати про це свято. А також підготував добірку легких віршів українською мовою для дітей різного віку, які малюки зможуть швидко вивчити і вразити Святого Миколая або гостей на святі.