Часниковий суп може здатися незвичним, але його насичений аромат і багатий смак підкорить вас із першої ложки. Часник давно став незамінною частиною багатьох кулінарних шедеврів. Він додає особливого аромату й смаку навіть простим стравам: згадайте часникові пампушки до борщу, пікантну моркву по-корейськи чи запечену курочку. Якщо ви вже оцінили переваги часнику, саме час приготувати з нього головну страву — часниковий суп. Його аромат стає ще виразнішим наступного дня після приготування.
Як готувати часниковий суп — читайте на "Ми-Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смачні та бюджетні страви на кожен день: ТОП-5 простих рецептів з доступних інгредієнтів
Часниковий суп — покроковий рецепт
Інгредієнти (на 4 порції):
- 1 л бульйону (курячого, яловичого або овочевого);
- 2 середні картоплини;
- 2 великі головки часнику;
- 1 велика цибулина шалот;
- 1/4 ч. л. сушених пластівців чилі;
- 50 мл білого вина;
- по 4 гілочки чебрецю і петрушки;
- 1 ст. л. вершкового масла;
- 2 ч. л. оливкової олії;
- сіль, свіжомелений перець;
Як приготувати часниковий суп:
- Розігрійте духовку до 200 °С. Одну головку часнику очистіть від верхнього шару лушпиння і зріжте корінці. Полийте 1 ч. л. оливкової олії, посипте дрібкою солі й загорніть у фольгу. Запікайте 15–20 хвилин до м'якості. Потім дайте часнику охолонути та видавіть м'якуш.
- Другу головку часнику очистіть і наріжте великими шматками. Цибулю-шалот також очистіть і наріжте.
- У каструлі розтопіть вершкове масло, додайте решту оливкової олії, часник, цибулю, сіль і пластівці чилі. Смажте, помішуючи, 2–3 хвилини.
- Зменшіть вогонь до мінімуму, накрийте кришкою та тушкуйте 30 хвилин.
- Очистіть картоплю й наріжте великими кубиками. Зніміть кришку з каструлі, збільшіть вогонь і смажте овочі ще 3 хвилини, щоб вони стали світло-коричневими.
- Влийте вино і добре перемішайте, зішкрібши залишки зі дна каструлі. Зв’яжіть гілочки чебрецю та петрушки, додайте до каструлі разом із печеним часником, картоплею та 3 склянками бульйону.
- Доведіть до кипіння, зменшіть вогонь і варіть 15 хвилин, поки картопля не стане м’якою.
- Вийміть зелень із супу, а саму страву подрібніть блендером до однорідності. Якщо суп вийшов надто густим, додайте ще трохи бульйону. Приправте сіллю та перцем на смак.
Суп можна подавати одразу, але наступного дня його смак стане ще більш насиченим. Якщо суп загусне, додайте трохи бульйону під час розігрівання. Печений часник із цього рецепту можна використовувати для інших страв, наприклад, для приготування ароматного картопляного пюре.
Для цього супу вам знадобиться бульйон. Проте, чи знаєте ви як правильно зварити прозорий насичений бульйон? Також "Ми-Україна" писав раніше рецепт трьох зігрівальних супів.