Одним із щоденних ритуалів, як ми проводимо чи не щоденно, є заварювання чаю. І навіть в цій, звичній для всіх частині повсякденного життя, ми можемо допускати безліч помилок, які в подальшому вплинуть як на аромат, так і на смак вже готового напою. Зокрема, саме неуважність до деталей часто стає причиною того, що напій став несмачним. Серед найпоширеніших помилок - неправильна температура води. Однак вона далеко не єдина.
"Ми-Україна" розбирався в нюансах заварювання пакетованого чаю.
Аспекти, які мають значення
Обираючи під час покупки пакетований чай рекомендуємо першочергово звернути увагу на матеріал, з якого виготовлені самі пакетики. Найкраще передають смак і аромат напою ті, що виготовлені з нейлону і шовку.
Що ж стосується пакетованих пакетиків, то вони мають здатність надавати доволі специфічного смаку чайному листю, в результаті чого напій в подальшому отримує неприємний присмак.
Не менш важливим фактором, який впливає на смакові якості вже готового чаю є й сама форма пакетика. Фахівці рекомендують обирати чай в пірамідках. Вони сприяють кращому контакту заварки з водою, що, своєю чергою, "відкриває" повний смак і аромат напою.
Поширені помилки
Один із ключових факторів у зварюванні гарячого напою. Зокрема, час заварювання є й критичною помилкою, яку допускає багато людей. Часто, після заливання пакетика окропом, ми декілька разів виймаємо і опускаємо його в окріп, однак такий метод не є правильним, адже так чай не заварюється, а просто зафарбовує воду в інший колір.
До того ж і перетримувати заварку також не варто, адже при тривалому заварюванні пакетований чай віддає у воду дубильні речовини, які у великих кількостях вкрай негативно позначаються на роботі шлунково-кишкового тракту.
Як правильно заварювати
Для насиченого, а головне правильного смаку чаю варто використовувати очищену воду.
Пірамідки та пакетики:
- чай у пірамідках - 3-5 хвилин в окропі для повного розкриття смаку;
- чай у звичайних пакетиках - 3-4 хвилини для отримання ідеального напою.
Чорний, зелений та трав'яні чаї - нюанси заварки:
- для чорного чаю рекомендуємо використовувати окріп, близько 95-100°C;
- для зеленого чаю вода повинна бути не такою гарячою, приблизно 70-80°C.
- для трав'яних чаїв використовуємо воду, яка кипить.
Нюанси:
- кип'ятіть воду та обережно налийте її у чашку;
- помістіть чайний пакетик у чашку з водою. Уникайте занадто швидкого опускання пакетика — нехай вода поступово набирає смак;
- для чорного чаю залишайте пакетик у воді 3-5 хвилин, для зеленого — 2-3 хвилини, для трав'яних чаїв — зазвичай 5-7 хвилин.
Наостанок підкреслимо, щоб досягнути належного смаку пакетованого чаю, важливо дотримуватись вищеперелічених правил і завдяки цьому він розкриє свій аромат по-максимуму в кожному ковточку.
Раніше "Ми-Україна" пояснював, яку користь несе теплий чай з квітів ромашки і чи не вплине на ваше здоров'я регулярне вживання цього напою у великих кількостях.