Спортивний одяг потребує чи не найретельнішого догляду, оскільки вбирає в себе велику кількість поту та може з часом неприємно пахнути навіть після прання. Щоб цього не сталося, треба дотримуватися деяких рекомендацій, адже прання та догляд за таким одягом є специфічним.
Як правильно випрати спортивний одяг читайте далі у статті "Ми_Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому з шафи смердить затхлим — як усунути неприємний запах
Як прати спортивний одяг
Замочування перед пранням
Неприємний запах спортивного одягу виникає через бактерії, які живуть на шкірі та харчуються потом. Піт вбирається в тканину, що призводить до появи запаху. Ефективно усунути бактерії допоможе білий дистильований оцет. Для цього змішайте оцет із холодною водою у співвідношенні 1:4. Замочіть одяг у цьому розчині на 15–30 хвилин перед пранням. Це не лише усуває запах, а й попереджає його подальшу появу.
Періть одяг після кожного тренування
Не залишайте спітнілий одяг висихати без прання. Якщо просто одягнути такі речі знову, неприємний запах лише посилиться. Якщо немає можливості негайно випрати речі, замочіть їх у розчині оцту з водою, сполосніть та висушіть. Це дозволить уникнути розмноження бактерій і появи цвілі. Однак пам’ятайте: ці заходи не замінюють повноцінного прання.
Використовуйте спеціальні гелі для прання
Еластан, з якого часто виготовляють спортивний одяг, не вбирає воду, але може накопичувати пральні порошки, що залишаються у швах. Це може викликати алергічні реакції та зіпсувати тканину. Краще обирати спеціальні гелі для прання спортивного одягу. Перед пранням застебніть блискавки, кнопки та виверніть речі навиворіт. Використовуйте не більше двох чайних ложок гелю. Для видалення плям поту або слідів дезодоранту обробіть ці ділянки гелем за допомогою м’якої зубної щітки.
Уникайте використання кондиціонерів для білизни
Кондиціонери можуть утримувати запахи та бактерії в тканині, а також руйнувати еластичність матеріалу. Для пом’якшення одягу краще додати у відсік для кондиціонера ½ склянки білого дистильованого оцту під час останнього циклу полоскання. Це усуне залишки мийного засобу і збереже еластичність тканини.
Правильний температурний режим прання
Температура води має велике значення. Спортивний одяг слід прати в холодній або теплій воді, щоб зберегти структуру тканини. Водночас бавовняні шкарпетки, рушники та футболки можна прати в гарячій воді.
Сушіть на повітрі
Сушіння на свіжому повітрі — найкращий спосіб зберегти якість тканини. Якщо ж використовуєте сушильну машину, виберіть найнижчу температуру, щоб уникнути пошкодження тканини, зменшення її еластичності та усадки.
Як писав раніше "Ми-Україна", варто врахувати й деякі нюанси щодо того, куди заливати гель у пральній машинці для ефективного прання. Також є способи, як випрати куртку в домашніх умовах і не пошкодити її.