Як правильно їсти часник: в якій кількості він корисніший для організму

Як правильно їсти часник: в якій кількості він корисніший для організму

Часник - рослина, яка відома своїми корисними властивостями. Крім наявних в ній вітамінів та мінералів, часник має здатність запобігати утворенню тромбів, знижувати ймовірність інфаркту і не тільки. Більш детально про користь часнику та як він може вплинути на здоров'я людини при регулярному споживанні, розповість "Ми-Україна"

 

Неоціненна користь рослини 

 

Насправді часник - не лише смачне доповнення до багатьох страв, як більшість з нас вважає. Ця рослина в реальності є надзвичайно потужним природним засобом із численною купою корисних властивостей, які розкриваються при регулярному споживанні.

Більш детально про користь часнику:

- Здатен покращити роботу серцево-судинну систему, зменшує ризик ймовірної появи атеросклерозу та інших хвороб серця;

- Знижує артеріальний тиск, що корисно людям з гіпертонією;

- Часник відомий своїми антибактеріальними і противірусними властивостями, які можуть допомогти боротися з інфекціями. Все завдяки вмісту в ньому активної сполуки під назвою "аліцин". Особливо доречним він буде в холодний період - період застуд і грипу;

- Регулярне вживання часнику допомагає зміцнити імунітет, збільшуючи вироблення білих кров'яних клітин, які борються з інфекціями;

- Часник багатий на антиоксиданти, які допомагають знижувати окислювальний стрес в організмі та запобігають старінню клітин;

- Хоча на перший погляд може здатися, що часник здатен негативно вплинути на ШКТ, в реальності він допомагає поліпшити травлення та засвоєння поживних речовин. Ба більше, підтримує здоров'я кишківника та має м'який протимікробний ефект;

- Часник також має антисептичні властивості, що допомагає боротися з акне та іншими шкірними проблемами;

- До всього вищепереліченого ця рослина ще й сприяє виведенню токсинів з організму і допомагає печінці функціонувати більш ефективно. 

 

 

Свіжий чи термічно оброблений 

 

Звісно, свіжий часник має більшу кількість корисних властивостей, адже вміст аліцину, який володіє антибактеріальними, противірусними та антиоксидантними властивостями, в ньому вищий.

Що ж стосується термічної обробки, то вона впливає на цю корисну речовину, відчутно зменшуючи її кількість. Водночас оброблений часник містить інші корисні сполуки, такі як сірковмісні сполуки, які також позитивно впливають на здоров'я. 

 

Скільки потрібно з'їсти, аби отримати максимум 

 

Для того, щоб досягнути максимальну користь від споживання часнику, необхідно їсти всього лише 1-2 зубчики щодня. Цю кількість спеціалісти вважають оптимальною для підтримки імунної системи, покращення серцево-судинного здоров'я та захисту від інфекцій.

При цьому зверніть увагу, що люди, які мають чутливий шлунок або тим хто страждає на проблеми травної системи, часник потрібно вживати виключно в термічно обробленому вигляді, а також поєднувати з іншими продуктами. 

 

 

Наостанок зауважимо, що надмірне споживання часнику може викликати дискомфорт у шлунку та кишківнику або неприємний запах з рота, тому варто їсти його помірковано. 

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, як можна легко та швидко виростити зелений часник на підвіконні.

Головне