Таргани – одна з найпоширеніших проблем у житлових приміщеннях. Вони не лише створюють дискомфорт, а й переносять небезпечні бактерії, викликаючи загрозу для здоров’я людини. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, важливо діяти негайно. “Ми - Україна” розбирався, які є основні методи боротьби з тарганами та способи їхнього запобігання.
Причини появи тарганів
Перед тим як почати дезінсекцію, варто зрозуміти, чому таргани з’являються у вашому домі. Основними, можуть бути елементарні причини:
- Наявність залишків їжі, крихти, брудний посуд можуть приваблювати комах;
- Невелика кількість вологи, наприклад, у раковині чи при проблемі протікання труб, допомагає тарганам виживати;
- Таргани люблять ховатися в купах газет, коробках та інших затишних місцях, куди мало потрапляє світла;
- Якщо у сусідів є проблема з тарганами, вони можуть мігрувати до вас.
Ефективні методи боротьби з тарганами
Підтримання чистоти та усунення доступу до їжі. Прибирайте залишки їжі та не залишайте відкриті продукти не в холодильнику. Викидайте сміття щодня, використовуючи щільно закриті пакети. Регулярно мийте поверхні меблів на кухні та у ванній;
Усунення джерел води. Витирайте насухо раковину та ванну перед сном. Полагодьте всі протікаючі труби та крани. Закривайте ємності з водою (навіть миски для домашніх тварин на ніч).
Народні методи боротьби
- Придбайте в аптеці чи господарських магазинах борну кислоту та змішайте її з цукром. Розкладіть у місцях скупчення комах і вже незабаром ви побачите результат: вона вбиває тарганів, потрапляючи в їхню травну систему;
- Доступний для придбання в кожній аптеці нашатирний спирт відлякує комах. Під час прибирання додайте кілька крапель у відро води та помийте підлогу;
- Лавровий лист, який є на кожній кухні, покладіть у шафи та біля плінтусів. Оскільки таргани не переносять його запаху, вони згодом почнуть зникати.
Використання хімічних засобів
Якщо ж народні методи не принесли результату, спробуйте використати інші засоби у вигляді гелів чи аерозолів. Ефективно в боротьбі з комахами діють клейові чи електричні пастки. Своїм принципом роботи вони знерухомлюють тарганів та згодом вбивають. Ще одним із варіантів дезінсекції - використання отруйних порошків, які слід розсипати у легкодоступних місцях для комах. Маючи високу хімічну дію вони моментально знищують тарганів.
Як запобігти повторній появі тарганів
Щоб проблема знову не спіткала вашу оселю, радимо слідувати декільком простим правилам. Слід закрити всі щілини в стінах, підлозі та контролювати вологу навколо труб. Варто звертати увагу на вентиляційні отвори та закривати їх сітками. Таргани можуть починати свій “шлях” саме звідти. Проводьте частіше вологе прибирання на всіх поверхнях, включаючи підлогу та меблі, з антисептичними засобами та інколи додаючи нашатирний спирт. Позбудьтесь старих речей, коробок та газет у великих кількостях. Вони можуть бути осередком виникнення комах.
Наостанок зауважимо, що позбутися тарганів у домі можна, лише дотримуючись комплексного підходу.
Раніше "Ми-Україна" розповідав, як правильно зберігати сухофрукти, аби в них не заводилися шкідники і не з'являлася пліснява.