Як позбутися молі назавжди: "домашні" методи для виведення шкідника

Як позбутися молі назавжди:

Якщо міль з'явилася в квартирі: чи то у крупах, чи у шафі зайнята поїданням вашого улюбленого кашемірового светра, вивести її буде не так вже і просто. Єдиним способом, який допоможе вивести цю настирну комаху - це зробити ваш одяг "непривабливим" для неї. Найчастіше міль пробирається в шафи з вулиці: залітає в теплу пору року через відкриті вікна  чи вентиляційні отвори, а потім активно відкладає свої личинки у речах з вовни чи шовку, або навіть в килимах. Попри те, що позбавитися молі досить важко, зробити це все ж можливо за допомогою натуральних засобів, однак починати треба з профілактики.

 



 
Захист від появи молі 


Одним із основних чинників, які провокують появу молі є запах поту, який цей шкідник дуже любить. Як правило,  першу чергу вона "вражає" саме шафи, куди потрапляє одяг "не першої свіжості". Тож для того, щоб уникнути появи платтяної молі достатньо просто не складати у шафу одяг, який ви ще не встигли випрати.

До того ж міль не любить чистоту. Рекомендується регулярно проводити ретельне прибирання вдома. Не завадить і встановлення москітних сіток на вікнах тоді, коли на вулиці з'являються комахи. По завершенню сезону речі, які ви зберігаєте у шафах, краще покласти до герметичних мішечків, натомість для габаритного одягу підійдуть спеціальні тканинні або поліетиленові чохли. 

У вигляді профілактичного засобу від шкідника радимо також використовувати саше із лавандою або тканинні мішечки з апельсиновими кірками. Міль не любить різких ароматів, як цитрусові, тютюн або гвоздика, тож у шафах з такими заводитися не буде. 

 

Що робити, якщо міль вже з'явилася

 

Одним із найефективніших способів, так званий "дідівський метод", є суміш лавандової олії та оцту. Такий розчин потрібно  перелити в зручну ємність і поставити її в шафі. Для більшого ефекту можна перемістити його в пульверизатор, після чого розпорошити розчин як у самій шафі, так і в усій кімнаті, що допоможе позбавитися й личинок, які вже були відкладені міллю. 

 



Наостанок хочемо зауважити, якщо ви помітили хоча б одну міль у своїй квартирі, одразу приміть міри, аби не допустити її розповсюдження: винесіть одяг з натуральних матеріалів на свіже повітря. Чи то сонце, чи то мороз, але метелик буде знищений. Водночас пусту шафу протріть оцтом, це допоможе уникнути повторної появи молі.

Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як правильно потрібно зберігати зимові речі, а саме пальто, пуховики та шуби у міжсезоння. 

Головне