Однією з розповсюджених побутових проблем у холодну пору року є конденсат. Зазвичай він з'являється взимку, коли перепади температур на вулиці і в приміщенні відчуваються найбільше. До того ж погіршити ситуацію може і підвищена вологість у помешканні. Що ж робити із цією проблемою, якщо звичайним провітрюванням вирішити її неможливо - розбирався "Ми-Україна".
Як "побороти" конденсат на вікнах
- Відмовтесь від сушки речей після прання вдома. Через надвелику кількість вологи, яка випаровується з одягу, вікна і двері починають "потіти", адже вона осідає на їх поверхні. За умови, що можливості висушити одяг на вулиці змоги немає, поставте сушарку в найменшу кімнату, а після того, як одяг просохне, ретельно прогрійте її.
- РослиниVSвологість. Не рекомендується ставити рослини на підвіконня в зимову пору, адже чим більше їх в одному місці - тим більше вологи в ньому зосереджується. Краще переставте зелень глибше у кімнату.
Сіль - порятунок від "запотівання" вікон
Завдяки звичайній харчовій солі можна позбутися річок на вікнах. Насипте її у будь-яку невеличку ємність та розмістіть на підвіконні, поруч із вікном. Вже за декілька днів вона може стати твердішою. Якщо так сталося, поставте ємність із сіллю у мікрохвильову піч буквально на кілька хвилин і вона відновить як властивості солі, так і її первісний вигляд.
Зробити "осушувач" власними руками
За умови, що у вашому помешканні дуже висока вологість і вікна та двері "пливуть" регулярно через відсутність гарної вентиляції, зробіть осушувач власними руками, аби уникнути в подальшому появи плісняви.
Зробити це можна за допомогою звичайного силікагелю. Насипте його у ємність, яку можна щільно закрити кришкою, попередньо зробивши в ній багато маленьких дірочок ножем або викруткою, а після помістіть баночку із силікагелем біля вікна.
Завдяки цьому способу силікагель "з'їдатиме" вологу і вікна стануть сухими.
Зауважимо також, що для більш ефективного результату, рекомендуємо змінювати вміст ємності хоча б раз на два тижні. Як альтернатива - можете замінити силікагель на деревне вугілля. Воно також має прекрасну здатність поглинати вологу.
Раніше "Ми-Україна" розповідав нюанси миття підлоги та поділився перевіреним рецептом розчину, після прибирання яким на поверхні не залишиться ніяких розводів.