Як позбутися іржі на інструментах: поради для домашніх майстрів

Як позбутися іржі на інструментах: поради для домашніх майстрів

У кожному господарстві знайдеться хоча б пара старих інструментів, які вже давно покрилися іржею. Причиною цьому є те, що ці прилади могли тривалий час лежати без використання або перебувати в неналежних для їх зберігання умовах, зокрема у вологому приміщенні. Викидати їх "Ми-Україна" не рекомендує, адже знає кілька бюджетних методів, які допоможуть очистити прилади без зайвих зусиль і витрат. 

Чому на інструментах з'являється іржавий наліт

 

Як правило, іржавий наліт на інструментах може з’являтися через процес корозії, коли метал взаємодіє з вологою та киснем. Серед основних причин: 

- Якщо інструменти зберігаються у вологому приміщенні або без належного захисту, на їх поверхні осідає волога. Саме вона і запускає процес іржавіння;

- Інструменти, які не витираються насухо після використання або не обробляються захисними засобами (маслом, антикорозійними спреями), швидко починають вкриватися "рижиками";

- Якщо ви зберігаєте інструменти в холодних гаражах або підвалах, тобто місцях, де можливий різкий перепад температур, будьте готові до того, що з часом на них з'явиться корозія;

- Деякі бюджетні інструменти виготовляються з другосортних металів, які не мають захисного покриття й легше піддаються процесу іржавіння; 

- Після використання інструментів їх потрібно очищати, адже залишки (як приклад) солі, кислоти чи добрива можуть пришвидшувати процес окиснення металу.


 

Як видалити іржу з інструментів в домашніх умовах

 

Очищення "зіпсованих" інструментів не вимагає значних витрат або складних процесів. Використовуючи доступні засоби, такі як оцет, сода або спеціальні хімічні препарати, можна ефективно позбутися іржі. 

Оцет - доступність та ефективність 


Розчин оцту містить кислоту, яка здатна розчинити іржу і не пошкодити при цьому прилади. 

Для очищення інструментів просто покладіть їх в ємність та залийте розчином оцту так, щоб він повністю покрив іржаві місця. Що стосується великих інструментів, таких як молотки чи лопати, то спробуйте наносити оцет на ржаві ділянки за допомогою ганчірки та залишити в такому вигляді на кілька годин або навіть краще на ніч.

Після спливу вказаного часу візьміть жорстку металеву щітку та потріть нею інструменти. Як альтернатива, якщо щітки під рукою немає, підійде й грубий наждачний папір. 

Потому промийте вироби чистою водою для того, щоб позбутися залишків оцту та іржі.

 

 

Використання соди та води

 

Якщо під рукою ви не знайшла оцту або просто хочете спробувати інший метод, використайте для цього звичайну харчову соду. Вона також вважається прекрасним засобом для видалення іржавого нальоту, адже має абразивні властивості, що допомагають механічно видаляти корозію.

Як провести очищення:

- Змішайте соду з водою до утворення густої пасти;

- Нанесіть пасту на ржаві ділянки інструмента, використавши для цього губку або кисть та залиште суміш в такому вигляді на кілька годин;

- Після того, як сода подіяла на іржу, за допомогою металевої щітки або наждачного паперу видаліть залишки іржавого  бруду; 

- Ретельно промийте інструмент водою. 

Спеціальний догляд 


Якщо домашні засоби видалити іржу не допомогли і бажаного результату ви все ж не досягли, можна використати для очищення спеціальні хімічні розчини. Їх можна знайти чи не в будь-якому спеціалізованому магазині. Однак, зверніть увагу, що перед використанням таких засобів особливо важливо прочитати рекомендації виробникам на пакуванні та дотримуватися їх.

Як правило, вони продаються у вигляді спреїв чи гелів і головний їх "плюс" в тому, що працюють швидше за соду та оцет.

 

 

Ці засоби можуть мати різні форми – від спреїв до гелів, і вони працюють швидше, ніж оцет або сода. Після їх використання не забувайте промити інструменти водою та просушити.

На завершення підкреслимо, що після кожного очищення важливо правильно висушити інструменти та зберігати їх у сухих умовах. Саме правильний догляд допоможе запобігти появі нової корозії.
 
 Раніше "Ми-Україна" писав про те, як відремонтувати садовий інвентар перед сезоном садівництва та на які поломки варто звернути увагу найперше. 

Головне