Як позбутися гормональних прищів без ліків

Як позбутися гормональних прищів без ліків

Боротьба з гормональними прищами може бути складним процесом, адже гормональні зміни впливають на шкіру. Проте існує кілька натуральних засобів, які  все ж здатні допомогти у боротьбі з такими висипаннями. Детальніше про них і про проблему загалом розповість "Ми-Україна".

Гормональні прищі - що це і чому виникають

 

Такі висипання виникають через зміни в рівнях гормонів в організмі, що, своєю чергою, впливає на стан шкіри. Основними причинами появи таких "неприємностей" є:

- надмірне вироблення шкірного сала,

- забиті пори,

- запалення,

- накопичення бактерій.

 

 

При цьому головним фактором, який провокує появу прищів, є гормональне коливання, адже ці висипання часто виникають у жінок в період менструацій, тому що в цей час відбувається найактивніша зміна рівня гормонів, які стимулюють більш активну роботу сальних залоз, які, своєю чергою, відповідають безпосередньо за саму появу акне.

Окрім гормональних збоїв, появу прищів здатна спровокувати й наявність деяких захворювань. Як приклад - полікістозних яєчників.

Читайте також: Висипання на шкірі як симптом гінекологічного захворювання: коли варто бити на сполох

 
Фахівці радять під час лікування цієї проблеми комбінувати різні підходи. Зокрема застосовувати ретиноїди спільно з пероксид бензоилом. До того ж, серед найефективніших методів відокремлюють використання окремих видів оральних контрацептивів або спіронолактон (останній є препаратом, який призначається при лікуванні артеріального тиску, а також часто використовується при лікуванні боротьбі з гормональними висипаннями).

Прибрати гормональні прищі за допомогою натуральних засобів

 

Побороти гормональні прищі натуральними способами можна, але важливо пам'ятати, що результат, як правило, залежить саме від  індивідуальних особливостей організму, а також рівня гормональних змін.

 

 

Нормалізація рівня стресу. Такий стан вкрай негативно впливає на стан нашої шкіри, та й на роботу організму в цілому, адже під час стресу виробляється більше тестостерону, який стимулює сальні залози, які, своєю чергою, провокують активну появу прищів;

Зміна раціону. Стан шкіри і здорове харчування, як би це не здавалося дивним, на перший погляд, напряму пов'язані. Зокрема, продукти  що мають у своєму складі високий глікемічний індекс (наприклад солодощі) здатні провокувати появу акне. Ба більше навіть посилювати його прояви.

Ефірні олії як альтернатива доглядовій косметиці. Алоє вера має протизапальні та заспокійливі властивості. Він допомагає зменшити запалення і сприяє загоєнню шкіри.

Водночас ще одним засобом, який насичений потужними антисептичними та антибактеріальними властивостями, є масло чайного дерева. Воно відмінно допомагає боротися з бактеріями, які можуть спричиняти появу висипань; 

Допомогти зможе й яблучний оцет, який також має антибактеріальні та протигрибкові властивості. Однак перед використанням останнього рекомендується проконсультуватися з лікарем (!); 

Догляд за шкірою. Рекомендується проводити регулярні глибокі очищення шкіри, адже це один із основних прапорців на марафоні до боротьби з акне. Хоча б один-два рази на день вмивайтеся, уникайте використання агресивних мийних засобів (особливо в моменти загострення проблеми), а також уникайте комедогенних продуктів.

 

Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як за допомогою домашніх методів можна позбавитися від "чорних цяток" на обличчі.

Головне