Коли термін придатності продуктів наближається до закінчення, варто уважно оцінити стан харчів. Якщо їжа має неприємний запах, покрилася пліснявою або липким нальотом, краще утилізувати її. Це не марнотратство, а турбота про здоров’я. Якщо ж продукти лише втратили свіжість або "товарний вигляд", існують прості способи їх "реанімації".
"Ми-Україна" розповість, як відновити свіжість продуктів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що приготувати без світла: п'ять бюджетних та простих рецептів страв без електроенергії
Овочі та фрукти
Зморщені овочі та фрукти можна помістити на кілька годин у холодну підсолену воду. Це допоможе повернути їм пружність без впливу на смак. Цитрусові, які почали по трохи псуватися краще наріжте на тонкі скибочки та заморозьте. Вони ідеально підходять для чаю чи коктейлів.
А от хрусткість моркви, редису, селери модна відновити так: залиште їх у холодній воді з додаванням сирої картоплі на годину. Після цього ритуалу вони знову будуть наче свіжі.
Пожовклу зелень можна освіжити у воді з додаванням лимонного соку (1 ч. л. соку на склянку води), а листя салату слід занурити у теплу воду для відновлення пружності. Також можна нарізати зелень та змішати з вершковим маслом, а потім з суміші сформувати "ковбаску" та заморозити. Надалі таку "ковбаску" можна нарізати та додавати до страв або мастити на хліб.
Якщо термін придатності духмяних трав також збігає, то можна приготувати смачну заправку для салатів. Для цього залийте листя пряних трав оцтом і залиште в темному місці.
Висохлий сир можна замочити у теплому молоці на годину. А от затверділий сир краще натріть на тертці й заморозьте або використовуйте для соусів і супів.
Черствий хліб оберніть у паперову серветку й розігрійте в мікрохвильовці, або поставте в друшляк над каструлею з киплячою водою на кілька хвилин. Також можна приготувати сухарі: наріжте хліб кубиками та обсмажте на пательні. Додайте спеції до смаку.
Крім того, можна приготувати панірування. Для цього подрібніть сухий хліб у блендері.
Якщо розумієте, що не встигнете спожити продукти вчасно, заморозьте їх. Це стосується овочів, фруктів, зелені, хліба, м’ясних і рибних виробів, а також навіть червоної ікри. Але пам'ятайте, що вживати продукти, які вже на запах несвіжі — дуже небезпечно для здоров'я.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, як підготуватися до відключень світла та які продукти з тривалим терміном зберігання варто придбати, а також, як зберегти холод в холодильнику під час вимкнень електроенергії.