Забруднення стоків у домашніх умовах є однією з найпоширеніших проблем, за вирішенням якої багато хто з нас звертається до спеціалістів. Як правило, такі засмічення не лише негативно впливають на здоров’я тих, хто живе у помешканні, де виникла проблема, а й можуть завдавати серйозних проблем навколишньому середовищу. Загалом забруднення стоків мають абсолютно різні форми: від банального поверхневого засмічення труб, до потрапляння токсичних речовин у каналізацію. "Ми-Україна" розбирався в основних причинах появи такої проблеми та поділився методами їх легкого очищення.
Засмічення та його причини
Основними причинами забруднення стоків є неправильне скидання побутових відходів, а саме:
- жиру,
- залишків їжі,
- хімічних засобів,
- пластику тощо.
Не менш розповсюдженим фактором є й погане обслуговування каналізаційної системи, що з часом призводить до її засмічення та пошкоджень. Часто саме в таких випадках рекомендується проведення комплексного очищення та ремонту, що тягне за собою невиправдані та досить великі витрати.
Частота та способи очищення
Для того, щоб запобігти накопиченню волосся, залишків їжі та іншого бруду важливо регулярно чистити стоки. Рекомендується проводити їх ретельне очищення хоча б раз на місяць. Окрім цього, корисно раз на тиждень проливати трохи гарячої води в каналізацію. Це простий, але ефективний спосіб підтримувати стоки в чистоті та уникати засмічень. Цю маленьку звичку можна легко впровадити у вашу вечірню рутину.
Харчова сода та оцет
Чистка стоків содою та оцтом вважається одним із найефективніших серед природних способів усунення засмічень та неприємних запахів.
Необхідні складники:
- сода харчова - пів склянки - склянка,
- оцет 9% приблизно пів склянки,
- гаряча вода (1-2 літри для промивання після реакції).
- мірний стакан,
- зливний корок або ганчірка.
Як застосувати:
- Засипте соду в сток. Якщо труби сильно забруднені, можна використовувати до 1 склянки;
- Після соди вилийте в сток пів склянки оцту (бажано 9%-го). Оцет буде реагувати з содою, утворюючи піну, яка допоможе розчинити бруд і забруднення;
- Закрийте сток: Накрийте отвір стоку пробкою або тканиною, щоб пінна реакція відбувалася всередині труб і не виходила назовні.
- Залиште суміш на 15-30 хвилин, щоб вона подіяла на засмічення. Якщо забруднення дуже сильне, можна залишити суміш на довший час, наприклад, на ніч;
- Промийте гарячою водою після того, як пінна реакція завершиться.
Мило та окріп
Що потрібно:
- рідке мило для посуду (приблизно 3-4 столові ложки),
- гаряча вода (до 2-х літрів),
- мірна склянка
- зливний корок або ганчірка
Що робити:
- Налийте 3-4 столові ложки рідкого мила безпосередньо у сток. Воно допоможе розчинити жир та бруд, які могли забити труби;
- Залийте у сток 1-2 літри гарячої води. За рахунок високих температур наявні засмічення та жири розчиняться;
- Залиште на 5-10 хвилин, аби засіб подіяв;
- Промийте проточною водою, щоб усунути залишки жиру і мила.
Цей метод допомагає очищати стоки від жирових відкладень і запобігає засміченням. Використовувати його можна регулярно, щоб підтримувати каналізацію в чистоті.
Зауважимо, що в кожному рецпті ключовим компонентом є вода, адже саме вона здатна допомагти у розчиненні жирових відкладень. До того ж регулярне очищення стоків збереже ваш дім від неприємного запаху та запобігне серйозним засміченням.
Раніше "Ми-Україна" поділився цікавим способом, який допоможе легко відмити наліт і плями від чаю та кави на чашках.