Регулярні російські атаки на об'єкти енергосистеми та критичної інфраструктури нерідко призводять до відключень світла та води. Важливо знати, як в таких умовах стежити за гігієною дитини.
Як доглядати за гігієною дитини при відключеннях води дізнаєтесь у статті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як привчити дитину регулярно мити руки: дієві поради для батьків
Чим необхідно запастися для догляду за дитиною
Заздалегідь підготуйте воду, дитячі вологі серветки, вату або ватні диски та дізнайтесь, де поруч можна знайти бювет або колодязь. Це допоможе організувати догляд за дитиною навіть в умовах обмеженого доступу до ресурсів.
Як доглядати за немовлятами
Новонародженим до 2 тижнів купання не є обов’язковим. Їм достатньо протирати обличчя, шию, руки та пахову зону вологою ваткою або ватними дисками. Після цього віку немовля можна купати в теплій воді (близько 37 °C) без використання мила, але не обов’язково робити це щодня. Шкіра немовлят не виділяє багато жиру, а дитина ще не пересувається активно, тому просте протирання вологою ваткою або дитячими серветками буде достатнім. Важливо обирати лише дитячі серветки, які не містять шкідливих речовин.
Щоб уникнути попрілостей, змінюйте підгузки у таких випадках:
- після дефекації;
- якщо шкіра під підгузком волога;
- якщо минуло більше 3–4 годин з моменту останньої заміни;
- коли найближчим часом не буде можливості змінити підгузок.
Перед одяганням нового підгузка обов’язково протріть шкіру дитини теплою водою за допомогою ватки або дитячих серветок, а потім ретельно висушіть.
Як готувати дитячі суміші при відключеннях води
Для вигодовування використовуйте чисту питну воду. Найкраще підійде бутильована вода, але не обов’язково дитяча, адже її властивості майже не відрізняються від звичайної. Якщо бутильованої води немає, можна кип’ятити воду з-під крана, колодязя або бювету.
Готову суміш використовуйте протягом 2 годин або зберігайте в холодильнику до 24 годин.
Навіщо треба мити дитячі іграшки
Дітям до 2 місяців, які народилися передчасно або мають ослаблений імунітет, посуд та іграшки потрібно дезінфікувати щодня. Використовуйте кип’ятіння (5 хв), пару або посудомийну машину. Для старших дітей достатньо мити ці предмети після використання. Якщо такої можливості немає, обробляйте їх антисептиком із 70% спирту або протирайте серветками.
Гігієна дітей шкільного віку
Привчайте дітей до регулярного миття рук, чищення зубів двічі на день та щоденного догляду за тілом. За обмеженого доступу до води особливо важливо приділяти увагу миттю рук, обличчя, інтимних зон, ступень та області під пахвами. Це можна робити теплою водою з милом або вологими серветками. Після очищення шкіру слід добре витерти індивідуальним рушником і вдягти чисту білизну.
Як раніше писав "Ми-Україна", медики детально пояснили, чому не можна цілувати новонароджену дитину.