Як підготуватися до здачі крові: що можна, а що категорично заборонено

Як підготуватися до здачі крові: що можна, а що категорично заборонено

Одна з найпоширеніших і надважливих процедур, від якої часто залежить постановка правильного діагнозу є здача крові. Більшість людей навіть не здогадуються, проте навіть незначні порушення під час підготовки до забору можуть потягнути за собою видачу лабораторією хибного результату, а відповідно й призначення неправильного лікування в подальшому. "Ми-Україна" детально пояснить, що потрібно робити перед здачею крові, а чого краще уникати перед важливим аналізом. 


Здача крові та підготовка до аналізу


В першу чергу перед тим, як відправлятися до лабораторії, потрібно визначитися з тим, для чого саме ви здаватимете кров, адже на сьогодні існує величезна кількість досліджень, які проводяться на основі забору.

Переважна більшість стандартних аналізів, зокрема загальний крові, біохімія чи гормони рекомендується здавати натщесерце, тобто перед ним забороняється їсти не менше 8, а то й 12 годин. Дозволено лише споживання невеликої кількості чистої води без газу.

 

 

Крім того, за декілька днів до здачі крові бажано утриматися від: 

- жирна та смажена їжа,

- алкоголь, 

- фізичні навантаження,

- неспання вночі. 

Чого робити не можна 


Більша кількість аналізів передбачає наявність певних заборон безпосередньо перед забором крові. Особливо важливими вони є перед гормональними і біохімічними дослідженнями, а також перевіркою рівня глюкози чи холестерину.

Детальніше про найважливіші заборони: 

 

- Їсти жирну та солодку їжу у великих кількостях;

- Пити каву, солодку воду чи соки; 

- Курити за 3-4 години до аналізу;

- Приймати лікарські препарати без погодження лікаря (особливо це стосується антибіотиків, гормонів та анальгетиків);

- Вживати алкоголь (як мінімум за 24–48 годин до забору крові);

- Фізично перевантажуватися (тренуватися, бігати, займатися важкою роботою);

- Хвилюватися та нервувати (стрес впливає на рівень кортизолу й інших показників у крові).

 



Додаткові поради для більш точного діагнозу


- Гормональні аналізи рекомендується здавати рано вранці, тобто з моменту відкриття лабораторії (7-8 годин ранку) і не пізніше 10-ї. Саме у цей проміжок часу гормональний рівень вважається найбільш стабільним; 

- Здача крові на цукор передбачає повну відмову не лише від солодощів, а й навіть від жувальних гумок чи м'ятних пастилок (навіть за умови, що виробник прописує у складі відсутність цукру); 

- Маючи хронічні захворювання та приймаючи ліки без перерви, попереджайте про це медичний персонал - це може бути вкрай важливо для подальшого трактування результатів. 

На завершення додамо, що процес здачі крові - зовсім нескладний, проте надзвичайно важливий. З огляду на це, лише дотримуючись усіх потрібних рекомендацій, ви отримаєте точний результат без похибки, що в подальшому є гарантією призначення лікарем правильного лікування. Будьте здорові!

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" пояснював, чому на шкірі дитини можуть виникнути висипання та як із ними боротися. 

Головне