Коли на улюбленому чайнику з'являються пригорілі плями, він втрачає свій естетичний вигляд. Ба більше, такі забруднення здатні впливати й на смак води та, відповідно, напоїв, отриманих з її використанням. Особливо часто це неприємне явище з’являється на дні металевих або емальованих предметів, які впродовж тривалого часу контактували з полум’ям або були забруднені через розлиті рідини. Поспішати викидати такий чайник та змінювати його на новий "Ми-Україна" не рекомендує, адже його можна "повернути до життя" за допомогою засобів, які точно знайдуться на вашій кухні.
Просто та екологічно - класика домашнього очищення
Одним із найпростіших способів легко відчистити пригорілі плями на чайнику є харчова сода. Цей натуральний засіб має прекрасну м'яку абразивну дію, що допомагає їй чудово боротися навіть із важкими забрудненнями, однак при цьому навіть не дряпати їх поверхню.
Спосіб використання:
- Змочіть забруднені частини чайника водою;
- Насипте соду на пригорілі ділянки або попередньо приготуйте густу пасту соди з водою (1:1) і нанесіть на плями;
- Залиште засіб "попрацювати" самостійно на 15–20 хвилин;
- Протріть забруднення жорсткою губкою або старою зубною щіткою;
- Повторіть процедуру, якщо в тому є потреба.
Зауважимо, що вказаний метод прекрасно підійде для виробів з нержавіючих і емальованих матеріалів. Що ж стосується алюмінію, то в такому випадку від соди краще відмовитися, адже вона здатна вступити в реакцію та окислити поверхню чайника.
Оцет і лимонна кислота
Лимонна кислота, ефективність якої підсилена оцтом - чудовий засіб для боротьби не тільки з нагаром, а й з накипом. Працюючи в парі вони мають властивість добре розм’якшувати забруднення і робити їх легшими для подальшого видалення.
Що робити:
- Змішайте оцет з водою (1:1);
- Залийте суміш у чайник або обробіть зовнішні плями ганчіркою, змоченою попередньо в оцті;
- Залиште на 30 хвилин (або довше — залежно від ступеня забруднення);
- Витріть засіб, що лишився на поверхні і ретельно промийте чистою водою.
Лимонна кислота - алгоритм дій:
- Розчиніть у склянці теплої води - 1-2 столові ложки кислоти;
- Обробіть пригорілі ділянки або налийте розчин у чайник і прокип’ятіть кілька хвилин;
- Потім очистіть губкою й добре промийте під проточною водою.
Несподівано, але дієво
Ці цікаві методи можуть здивувати, але вони не лише має певні автентичні риси, а й відмінну дієвість. Звичайна зола з печі або багаття, кам’яна сіль чи біла зубна паста — також допоможуть очистити "важке" забруднення.
Як це зробити:
- Зола. Змішайте з невеликою кількістю води до стану пасти й нанесіть на пляму. Потримайте хвилин 15. Промийте;
- Сіль. Насипте на вологу губку або прямо на пляму, потріть та залиште "відмокати" ще 10 хв.;
- Зубна паста (!)без гелевих компонентів). Нанесіть на пригоріле місце, залиште на 15 хв, потім протріть.
Підкреслимо, що всі вищеперелічені засоби є бюджетними безпечними та не шкодять матеріалам. Єдиним їх "мінусом" є те, що вони потребують більше зусиль, у порівнянні з іншими.
Наостанок хочеться наголосити, що дорогі магазинні хімзасоби для очищення улюбленого чайника вам не знадобляться - це лише пуста трата коштів. Краще запасіться звичайними содою, оцтом та лимонною кислотою, адже ці натуральні засоби здатні не лише прекрасно відчистити плями на чайнику, що в'їлися, а й допомогти вдома й з очищенням інших забруднень.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, як можна за допомогою бюджетних засобів, приготованих вдома власноруч, ретельно очистити вікна від бруду.