Як не пропустити апендицит: перші ознаки патології та її лікування

Як не пропустити апендицит: перші ознаки патології та її лікування

Запалення апендикса, невеликого червоподібного відростка сліпої кишки, відоме, як апендицит, є доволі розповсюдженою патологією. Через те, що перші ознаки можуть бути незрозумілими, існує ризик розвитку ускладнень. "Ми - Україна" зібрав декілька важливих порад, як не пропустити перші сигнали хвороби, симптоми, що можуть свідчити про її наявність та методи лікування.


Перші ознаки апендициту

 

Апендицит може розвинутися у кожної людини, але найчастіше зустрічається у віці від 10 до 30 років. Цьому захворюванню характерна поява виражених симптомів, які мають властивість прогресувати.

 

 

Першими тривожними сигналами можуть бути:

- Біль у низу живота. Однією з найбільш типових ознак апендициту є гострий біль. Спочатку він локалізується в районі пупка, а потім чітко в правій нижній ділянці живота, де власне розташований апендикс.

- Нудота та блювання. Зазвичай, на початковій стадії апендициту, окрім сильного ріжучого болю, можуть виникати нудота та блювання, які значно погіршують самопочуття.

- Підвищена температура. Підвищення температури тіла до 38°C або трохи більше може бути ще одним важливим симптомом, що вказує на запалення, зокрема апендиксу. 

- Втрата апетиту. Ця ознака теж може свідчити про те, що в організмі відбувається запальний процес.

- Порушення дефекації. Порушення в роботі кишківника у деяких хворих можуть проявлятися у вигляді запору або діареї.

Прояви апендициту можуть відрізнятися залежно від віку, загального стану здоров'я та розташування апендикса. У дітей та старших пацієнтів симптоми можуть бути дещо різними, що вимагає особливої уваги при діагностуванні. 

 

 

Діагностика захворювання

 

Найчастіше апендицит діагностують за рахунок наявних симптомів, однак для більшої впевненості лікар може призначити додаткові обстеження у вигляді:

- Ультразвукова діагностика (УЗД) черевної порожнини: дозволяє діагностувати запалення апендикса;

- Комп'ютерна томографія (КТ) - використовують для підтвердження діагнозу апендициту при нетипових проявах;

- Аналізи крові - підвищена кількість лейкоцитів може вказувати на запальний процес в організмі.

 



Способи лікування

 

Наразі, хірургічне втручання є єдиним ефективним методом лікування апендициту. Операція з видалення запаленого відростка, що називається апендектомія, може бути виконана двома способами:

- Лапароскопія. Застосування лапароскопії зменшує травматичність. Замість великого розрізу робляться невеликі проколи, через які лікар вводить спеціальний хірургічний інструмент для видалення апендикса. Після лапароскопії зазвичай відбувається швидше відновлення та зменшується післяопераційний біль. 

- Операція з розрізом. Відкрита операція використовується, коли лапароскопія не підходить або при деяких ускладненнях. Вона передбачає більший розріз і, відповідно, довший період відновлення. Проте, видалення апендикса зазвичай проходить успішно, і більшість пацієнтів відновлюються протягом 2 тижнів.

 


Наостанок варто зазначити, що апендицит є серйозною патологією, яка потребує невідкладного лікування. Ігнорування перших проявів запалення апендикса є неприпустимим! Важливо своєчасно звернутися до лікаря, щоб уникнути небажаних наслідків та забезпечити оперативне й безпечне лікування.

Раніше "Ми-Україна" писав про те, який біль у животі може свідчити про наявність серйозної патології та коли варто оперативно звернутися за допомогою до лікарів. 

Головне