Одним із найпопулярніших косметичних засобів є міцелярна вода. Її використовує більшість жінок, які обирають делікатне очищення шкіри обличчя як від макіяжу, так і від інших видів забруднення. Проте мало хто знає, що міцелярка може стати чудовим помічником ще й у побуті. "Ми-Україна" поділиться кількома цікавими лайфхаками.
Секрет міцелярки та побутові лайфхаки
Основна особливість міцелярної води в її мікроскопічних частинках — міцелах, які мають здатність притягувати бруд і жир, ніби магнітом. Завдяки цьому вона очищує ефективно, проте при цьому дуже м’яко, не впливаючи на захисні бар’єри.
Як її можна використати для прибирання:
- Дзеркала та скло. Завдяки міцелам, які мають здатність видаляти плями від пальців, пил та мильний наліт без розводів ваші дзеркальні та скляні поверхні засяють, ніби лише вчора придбані в магазині. Просто нанесіть міцелярку на серветку з мікрофібри та протріть засобом поверхні;
- Сліди від маркерів і ручок. Навіть дитячу "творчість" на меблях або стінах можна відчистити за допомогою міцелярної води. Вона прибере бруд і не залишить по собі плям;
- Екрани телефонів і ноутбуків. Завдяки м’якій дії засіб не залишає подряпин, однак прекрасно знімає жирні відбитки з усіх поверхонь;
- Косметичні плями. Тональний крем, помада чи туш на тканинах або меблях можуть легко "відійдуть", якщо ви змочите їх ватним диском, просоченим міцелярною водою;
- Аксесуари та прикраси. Міцелярку можна використовувати для протирання сережок, окулярів, ремінців годинників тощо. Після таких дій вони засяють ніби нові.
Чи є небезпека
Навіть найдешевші міцелярні води мають м’який склад, тож є абсолютно безпечним для більшості поверхонь, а саме:
- скла,
- пластику,
- металу,
- кераміки.
Водночас не рекомендується використовувати цей засіб на незахищеному дереві або пористих поверхнях, адже він може лишили по собі плями.
До всього радимо звернути увагу на склад: якщо засіб містить спирт чи ароматизатори, краще попередньо протестуйте його на малопомітній ділянці.
Зауважимо, що для побутових потреб підійде навіть найдешевша міцелярка. Ви можете використати для очищення косметику, яка вам не підійшла або навіть ту, яка вже протермінована. Таким чином ви економите на засобах для прибирання і даєте друге "життя" засобу.
Раніше "Ми-Україна" писав про способи виведення "важких" плям від кульбаби за допомогою домашніх засобів.