Як легко відмити жалюзі в домашніх умовах: прості поради

Як легко відмити жалюзі в домашніх умовах: прості поради

Навіть досвідчені домогосподарки знають, одна з найбільш проблемних ділянок у домі, із якими часто виникають складнощі під час прибирання - це жалюзі на вікнах. За умови, що це алюмінієвий виріб, нюансів із його очищенням і доведенням до належного первісного стану стає ще більше.

"Ми-Україна" порадить, як легко очистити жалюзі та повернути їх красу, чистоту та блиск, ніби вони були лише нещодавно придбані та розміщені на ваших вікнах. 

Особливості догляду за жалюзі з тканини

 

Догляд за жалюзі, як правило нічим не відрізняється від особливостей миття звичайних тканинних штор. Зокрема, кожні з них потрібно прати хоча б раз на пів року. Однак, якщо ви будете робити це частіше - звичайно, так буде краще. Водночас зауважте, що при цьому варто дотримуватися низки певних правил, а саме:

- Пил краще прибирати спеціальними для тканинних поверхонь ганчірками або навіть звичайним пилососом. Однак такого роду прибирання потрібно проводити хоча б раз на місяць.

- За умови, що пилу на поверхні досить багато - краще зняти жалюзі та "змести" верхній брудний шар мокрою губкою. Радимо в такому випадку не натискати досить сильно, адже можна таким чином "втерти" бруд усередину тканини. Опісля замочіть тканину у спеціально приготованому мильному розчині хоча б на одну годину, після чого потріть їх м'якою ганчіркою і замочіть знову в чистій воді. 

- Якщо забруднення досить сильне, такі замочування потрібно проводити кілька разів підряд.

- Після того, як із пранням ви закінчили, гарно прополощіть виріб і розвісьте, аби той гарно просох або розкладіть на тканину, яка гарно вбирає вологу. Коли жалюзі просохнуть - сміливо вішайте їх назад і насолоджуйтесь їх первісною чистотою.

 

 

Догляд за жалюзі з алюмінію


Алюміній прийнято вважати досить "чутливим" матеріалом, тож мити виріб із нього потрібно доволі обережно. Використайте для цього теплу мильну воду та м'яку ганчірку чи губку.

Агресивні хімікати у такому випадку застосовувати не рекомендується, адже вони можуть пошкодити поверхню та лишити по собі плями, які нічим не виводяться або навіть деформувати жалюзі. 

Очищення жалюзі, які розміщені назовні  

Як правило зовнішні жалюзі забруднюються найбільше: на них налипає велика кількість бруду, дощ, пил,  пір'я птахів, а також мертві комахи. Мити їх, звичайно, важче: найкраще обрати для цього теплий розчин води та мила і гарно протерти поверхню ганчіркою з обох боків. Якщо забруднення дуже сильне і звичайним мильним розчином не прибирається, додайте до очищення харчову соду. 

 

Як побороти плісняву

 

Як правило цвіль з'являється на жалюзі, які знаходяться у ванній кімнаті, адже там спостерігається постійна вологість. 

В такому випадку видалити плісняву на них допоможе оцет: потрібно зробити спеціальний розчин (50/50) з води та оцту та, змочивши в ньому губку, гарно потерти поверхню. Посилити дію, якщо бруд не видаляється, допоможе додавання соди. 

Очищення жиру

 

Якщо жалюзі знаходяться на кухні, то найбільшим їх ворогом стає жир. Такі забруднення видаляються чи не найважче, однак і їх можна видалити за допомогою того самого оцту. Кислота, яка в ньому міститься, прекрасно справляється з жирними плямами. 

Якщо ж забруднення дуже велике, то попередньо посипте його содою та лишіть так на деякий час. Після приберіть порошок, а місце, де ви його насипали, протріть теплим мильним розчином. 

 

 

Варто наголосити, що вищеперелічені методи допоможуть вам побороти забруднення на жалюзі, однак перед їх застосуванням радимо прочитати рекомендації виробника на упаковці  конкретно вашого виробу.

Раніше "Ми-Україна" розповідав, що переважна більшість людей під час купання в душі часто забуває помити окремі частини  власного тіла, гігієна яких насправді вкрай важлива. Що це та чому не забувати про них так важливо - читайте в нашому матеріалі. 

Головне