Як доглядати за фарбованим волоссям, щоб колір тримався довше

Як доглядати за фарбованим волоссям, щоб колір тримався довше

Сучасні фарби для волосся зазвичай мають м'які формули з доглядовими компонентами, які не тільки надають колір, а й підтримують волосся. Однак будь-яке фарбування, незалежно від того, чи воно проводиться в салоні, чи вдома, все ж може пошкодити структуру волосся, а часте миття голови швидко вимиває пігмент.

Як зберегти колір волосся після фарбування та зробити його більш слухняним та м'яким читайте далі на "Ми-Україна".

 

Які засоби для догляду за фарбованим волоссям потрібні

 

Після того як волосся пережило хімічний вплив, йому потрібен новий повноцінний догляд. Він має поєднувати в собі продукти, які виконуватимуть одразу дві функції:

  • Догляд за кольором. Точніше, той, що не змиватиме його так інтенсивно, як звичайний шампунь.
  • Догляд за полотном волосся і зволоження, оскільки будь-яке фарбування підсушує волосся.

При частому митті важко зберегти колір волосся, особливо блондинкам. Зазвичай відтінок змивається вже через 15-18 миттів, тому за два тижні може бути помітна втрата яскравості. Для підтримки кольору використовуйте тонувальні маски або шампуні, що нейтралізують небажаний жовтий і мідний відтінки. Радьтеся з майстром для вибору засобів, щоб уникнути накопичення пігменту, яке ускладнює подальше фарбування. Спробуйте також безсульфатні шампуні, які м’якіші, але врахуйте, що вони не підходять для всіх типів волосся при постійному використанні.

Безсульфатні шампуні містять м'які очищувальні компоненти, але можуть не підійти для жирної шкіри голови та частого використання стайлінгу, адже не завжди забезпечують глибоке очищення. Вибирайте шампунь відповідно до типу шкіри голови, а не лише за відсутністю сульфатів. Якщо ви все ж таки обираєте безсульфатні засоби, періодично використовуйте глибокоочищувальні шампуні. Після миття завжди застосовуйте кондиціонер або маску, бажано для фарбованого волосся, щоб забезпечити живлення і легкість у розчісуванні.

Як і у випадках з шампунями, кондиціонерами і масками, підійдуть варіанти з лінійок для фарбованого волосся. Використовуйте такі засоби на вологому, трохи підсушеному рушником волоссі.

 

Як сушити й укладати фарбоване волосся


Термічний вплив на пошкоджене волосся негативно позначається на його стані — це стосується і текстури, і кольору. Тому після складних фарбувань краще поберегти шевелюру і відмовитися від використання гарячих девайсів — наприклад, плойок і випрямлячів. Гарячі інструменти дійсно випаровують колір, їх краще використовувати в особливих випадках. Якщо ви рідше будете укладатися такими девайсами, то колір "проживе" набагато довше. Сушити волосся можна природним шляхом або за допомогою фена. Історія про те, що для фарбованого волосся фен під забороною, — популярний міф. Варто лише трохи зменшити його використання за можливості, а також пам'ятайте про термозахист для волосся. 

Термозахисні спреї, лосьйони та креми допоможуть захистити локони від впливу теплого повітря під час сушіння феном. Вивчіть етикетку незмивного засобу — можливо, виробник вказує, що він має ефект термозахисту. У цьому разі етап із нанесенням окремого крему або спрею перед укладанням можна пропустити.

 

 

Що ще врахувати, щоб колір довше залишався яскравим

 

Одягайте головні убори

Хустки, шапки, кепки та панами допоможуть захистити шевелюру від сонця. Через вплив ультрафіолетових променів волосся може пересихати, ставати ламким, втрачати блиск і колір. Для довгого волосся, яке неминуче вибивається з-під шапки, можна використовувати спреї або креми з SPF: зазвичай виробники вказують рівень захисту на упаковці. Берегти локони від сонця потрібно цілий рік: навіть у холоди за ясної погоди волосся піддається впливу ультрафіолету, тому може швидко вигоряти та знебарвлюватися.

Захищайте волосся під час купання в морі або басейні

У мокрому вигляді локони особливо вразливі. Через вплив солоної або хлорованої води волосся пересихає, швидко тьмяніє, колір вимивається, а кінчики починають сіктися і обламуватися. Щоб запобігти цьому, перед купанням надягайте шапочку для плавання і наносьте на волосся кондиціонер — так вийде захистити пасма від пошкодження.

Не фарбуйте волосся занадто часто

Оновлювати колір щотижня — погана ідея. Ви ризикуєте серйозно пошкодити волосся і пересушити шкіру голови. Частота фарбування залежить від того, яке у вас завдання. Брюнетки із сивиною можуть раз на місяць підфарбовувати коріння і раз на 3 місяці робити тонування, щоб освіжити відтінок по довжині. Якщо ви блондинка, тонувати довжину доведеться частіше, раз на місяць під час корекції коренів. Під час фарбування в освітлювальній техніці (наприклад, під час мелірування або Airtouch) тонувати щомісяця необов'язково, якщо фон освітлення чистий. Але ось салонний догляд для якості просто необхідний.

Раніше "Ми-Україна" писав про поради експертів, як привчити дитину до регулярного миття рук.

 

 

Головне