Гикавка — це раптовий, рефлекторний спазм дихальної діафрагми, який може виникнути в будь-який момент. Найчастіше вона не несе загрози, але при тривалому продовженні може викликати дискомфорт чи навіть біль.
“Ми - Україна” дізнавався, як діяти, якщо раптово гикавка стала “тягарем” у не найзручніший момент.
“Прийоми” із диханням
Спробуйте виконати декілька простих вправ для заспокоєння діафрагми. За допомогою глибокого вдиху через ніс затримайте дихання на 3-5 секунд, а потім обережно та спокійно видихніть через рот. Виконайте ці дії декілька разів. Якщо спосіб виявився не ефективним, спробуйте повторити аналогічні дії, але вже з затримкою дихання якомога довше. Внаслідок створення внутрішнього тиску в грудній клітці це може допомогти усунути спазми.
"Вдихання" паперового пакета
Якщо ви маєте вдома “пакет з пакетами”, серед них обов'язково знайдеться й паперовий. Спробуйте скрутити отвір пакета “в трубочку” та повільно вдихати та видихати через неї ротом. Це підвищить рівень вуглекислого газу в крові, що змусить організм зосередитися на диханні та позбутися спазмів.
“Солодкий прийом”
Якщо гикавка застала вас зненацька вдома - мерщій на кухню! Наберіть у чайну ложку цукор та висипте на язик, закрийте рот та дайте цукру розчинитися. Цей простий “трюк” активно стимулює нервові закінчення в ротовій порожнині, що може припинити гикавку.
Вода, як спосіб боротьби з гикавкою
Наберіть повний стакан холодної води та активними ковтками випийте без пауз. За допомогою цього методу стимулюється “блукаючий нерв”, який може припинити судоми дихальних шляхів.
Масаж шиї
Спробуйте спокійними круговими рухами помасажувати область шиї або навколо вух. За допомогою цього легкого масажу активується вже відомий нам “блукаючий” нерв, що зможе стати надійним “супротивником” спазму діафрагми.
Використання оцту або лимона
Випийте третину чайної ложки яблучного оцту або покладіть на язик шматочок лимона та через декілька секунд прожуйте його. Кислий смак активує рефлекси в ротовій порожнині, тим самим він допоможе припинити гикавку.
Розсмоктування льодяника
М'ятні цукерки також можуть допомогти. Цей метод заспокоїть вашу нервову систему та допоможе зменшити напруження діафрагми, внаслідок розслаблення нижнього стравохідного сфінктера.
Використовуйте ці методи, за умови, що гикавка "напала" на вас у незручний момент і вони допоможуть вам швидко подолати проблему.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, чому під час занурення в сон ми періодично здригаємось і чи несе це небезпеку для нашого організму.