Науковці зробили важливе відкриття у сфері профілактики деменції. Вчені з Університету Квінс у Белфасті виявили, що збільшення споживання продуктів, багатих на флавоноїди, може знизити ризик розвитку цього захворювання на 28%. Дослідження опубліковане у журналі JAMA Network Open, пише The Guardian.
"Ми проаналізували дані про харчування понад 120 000 дорослих віком від 40 до 70 років з UK Biobank. Наші результати показують, що вживання шести додаткових порцій продуктів, багатих на флавоноїди, щодня, особливо ягід, чаю та червоного вина, було пов'язане зі значним зниженням ризику деменції", - повідомив керівник дослідження професор Аедін Кессіді.
Особливо помітний ефект спостерігався у людей з високим генетичним ризиком та тих, хто має симптоми депресії. Флавоноїди, які містяться переважно в рослинних продуктах, мають антиоксидантні, протизапальні та протиракові властивості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені виявили зв'язок між длубанням у носі з хворобою Альцгеймера
Співавторка дослідження доктор Емі Дженнінгс наголосила на важливості профілактичних заходів.
"Наразі ефективного лікування деменції не існує, тому профілактика залишається ключовим пріоритетом охорони здоров'я", - зауважила дослідниця.
Як відомо, у нещодавньому звіті комісії журналу Lancet перераховано 14 факторів ризику деменції, що піддаються модифікації. Серед нових факторів – високий рівень "поганого" холестерину в середньому віці та нелікована втрата зору в пізньому віці.
Згідно з прогнозами, до 2050 року кількість людей з деменцією у світі може сягнути 153 мільйонів.
Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені з Манчестерського столичного університету дійшли висновку, що вейпінг завдає такої ж шкоди легеням молодих людей, як і традиційне куріння.