Яблука потрібно їсти зі шкіркою чи без - проста відповідь

Яблука потрібно їсти зі шкіркою чи без - проста відповідь

Яблука - справжній хіт серед фруктів: смачні, корисні та завжди поруч. Попри таку популярність, у багатьох досі виникає питання: чи варто очищувати яблуко від шкірки, чи краще споживати разом із нею. Одні вважають шкірку джерелом вітамінів, інші - носієм хімії. "Ми - Україна" розбирався, який варіант є безпечнішим і принесе більше користі для здоров’я.

Яблучна шкірка - користь, про яку варто знати

 

Шкірка яблука - це не просто оболонка, а справжнє сховище корисних речовин. У ній зосереджено велику кількість вітамінів С і А, клітковини, антиоксидантів та інших корисних елементів. Саме ці елементи відіграють важливу роль у підтримці здоров’я, оскільки вони:

- Сприяють зниженню рівня холестерину;

- Підтримують роботу травної системи;

- Зміцнюють імунну систему;

 - Уповільнюють процеси старіння клітин;

 

Ба більше, в шкірці прихована особлива сполука - кверцетин. Цей потужний природний антиоксидант відомий своїми протизапальними властивостями та здатністю підтримувати здоров'я серця. Викидаючи шкірку, ви втрачаєте до 30-50% загальної поживної цінності яблука.

 

 

Коли яблучна шкірка може зашкодити

 

Хоч шкірка яблука має багато корисних властивостей, іноді її все ж варто зняти. Наприклад, якщо фрукти оброблені воском або хімікатами для тривалого зберігання, або якщо це імпортовані яблука, які довго перевозили.

Також очищати яблуко від шкірки рекомендується для дітей до 3 років, людей з чутливим шлунком, а також після операцій чи при проблемах із травленням.

У таких випадках краще вибирати органічні яблука або дуже ретельно мити. Це допомагає зменшити залишки пестицидів на поверхні шкірки.


Клітковина і ситість - чому шкірка важлива


Яблучна шкірка багата на нерозчинну клітковину, яка є надзвичайно цінною для здоров'я кишківника. Вона:

- Сприяє нормальному травленню;
- Покращує скорочення м’язів травного тракту;
- Створює тривале відчуття ситості, що корисно для тих, хто прагне схуднути;
- Зменшує ймовірність виникнення запорів;
 

Вживання яблук зі шкіркою на постійній основі допомагає рідше перекушувати і краще регулювати апетит.
 

 

Наостанок варто зазначити, якщо яблуко чисте, вирощене без надмірної кількості хімікатів або добре вимите, краще вживати його разом зі шкіркою. Це допоможе отримати максимум користі.

У будь-якому випадку яблука залишаються корисним продуктом, і важливо їсти їх, а не ігнорувати. Але якщо є можливість, варто залишати шкірку.

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, чим потрібно удобрити яблуню навесні, аби отримати чудовий врожай у майбутньому. 

Головне