Гуляш беззаперечно є справжнім символом угорської кухні. У класичному варіанті він є густим, наваристим супом із яловичини, овочів та великої кількості паприки, яка надає йому насиченого смаку та аромату. А якщо подати гуляш у хлібі – ви отримаєте ще й ефектну презентацію, яка зробить обід особливим.
Як приготувати гуляш у хлібі за традиційним угорським рецептом — читайте у статті "Ми-Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курячий суп з макаронами по-турецьки – рецепт, який закохує з першої ложки
Гуляш у хлібі — покроковий рецепт
Ця страва ідеально підходить для холодної пори року, адже добре зігріває та надовго насичує. Крім Угорщини, гуляш у хлібі популярний і в Чехії, та навіть на Закарпатті. Готується він довго, але результат вартий кожної хвилини очікування – вийде м’яке, соковите м’ясо в пряному соусі. А "хлібну тарілку" можна ламати та вмочати у густий гуляш.
Інгредієнти (на 6 порцій):
- Яловича лопатка – 1 кг
- Цибуля ріпчаста – 3 шт.
- Солодкий червоний перець – 2 шт.
- Часник – 4 зубчики
- Томатна паста – 2 ст. л.
- Кмин – 1 ч. л.
- Майоран – 1 ч. л.
- Паприка мелена (солодка) – 2 ч. л.
- Лавровий лист – 2 шт.
- Олія рослинна – 4 ст. л.
- Сіль, мелений чорний перець – до свого смаку
- Вода – приблизно 1,5 л
- Житні булочки – 6 шт.
Приготування:
- Яловичину обсушити та нарізати кубиками (3,5-4 см).
- Цибулю очистити й нарізати півкільцями.
- Кмин розтерти у ступці.
- Солодкий перець очистити від насіння та нарізати тонкими смужками.
- У глибокій жаровні або каструлі з товстим дном розігріти олію. Викласти цибулю та обсмажити до золотистого кольору. Додати кмин, перемішати, а потім додати шматочки яловичини. Смажити, помішуючи, поки м’ясо не отримає рум’яну скоринку.
- Додати в жаровню томатну пасту та паприку, швидко перемішати й обсмажити 1 хвилину, щоб спеції розкрили аромат, але не підгоріли.
- Влити воду, щоб вона лише покрила м’ясо.
- Додати лавровий лист, посолити та довести до кипіння. Зменшити вогонь до мінімуму та тушкувати під кришкою 2-2,5 години, поки яловичина не стане дуже м’якою. За необхідності періодично підливати трохи води.
- За 20 хвилин до завершення приготування додати в каструлю нарізаний солодкий перець.
- Часник очистити, розчавити ножем та разом із майораном додати в гуляш. Видалити лавровий лист. Перемішати, зняти з вогню та дати настоятися під кришкою 10 хвилин.
- У житніх булочок зрізати верхню частину та акуратно вийняти м’якуш, залишаючи стінки товщиною 6-7 мм.
- Розкласти гуляш по підготовлених булочках і одразу подавати до столу.
Щоб булочки були хрусткими та краще тримали форму, їх можна злегка підсушити в духовці при 180°C протягом 5-7 хвилин. Не економте на паприці, адже саме вона надає гуляшу особливого смаку. Використовуйте якісну паприку для максимально насиченого аромату. До гуляшу чудово підходить сметана, яку можна подати окремо або додати ложку в середину булочки перед подачею.
Також скуштуйте м'ясо по-французьки, яке можна приготувати без духовки та рецепт фаршированих рулетиків із сухофруктами.