Кожен, хто хоча б раз пробував нарізати щось тупим ножем або розрізати тканину затупленими ножицями, знає, наскільки це незручно. З часом навіть найякісніші ножі та ножиці втрачають свою гостроту. Це відбувається внаслідок зношування ріжучої кромки. Повернути лезам колишню гостроту можна за допомогою простих засобів, які знайдуться в кожному домі. "Ми - Україна" розповість, як швидко й безпечно наточити ножі та ножиці без спеціального обладнання.
Загострення ножів
Тупий ніж не лише ускладнює нарізання, а й підвищує ризик травм, адже може ковзати замість того, щоб різати. Однак існує кілька простих і безпечних способів повернути ножам колишню ріжучу здатність за допомогою підручних засобів, які точно знайдуться у вас вдома:
Керамічний посуд: чашка або тарілка
Один із найпростіших і доступних способів полягає у використанні звичайного керамічного посуду: тарілки або чашки. Через те, що дно керамічних виробів вкрито жорсткою поверхнею, вона ідеально підійде для заточування ножів.
Переверніть чашку чи тарілку вверх дном. Проведіть лезом ножа під кутом приблизно 20 градусів уздовж поверхні дна кілька разів з обох боків. Цей спосіб поверне ножу гостроти. Крім того, він є абсолютно безпечним, оскільки не потребує використання спеціальних заточувальних інструментів, а сам процес займає всього кілька хвилин.
Наждачний папір
Цей метод є не тільки ефективним, а й доступним, тому що наждачний папір є майже у кожному домі та, що корисно, його вартість значно нижча, ніж спеціальні точильні інструменти. Тому, якщо ваш ніж втратив гостроту, а точила немає під рукою, цей спосіб стане відмінною альтернативою.
Візьміть наждачний папір середньої жорсткості покриття. Проведіть по ньому лезом під кутом 20 градусів. Виконайте дію декілька разів, щоб отримати бажаний результат. Цей метод підходить майже для всіх типів ножів, в тому числі кухонні та для будівництва.
Цвях
Якщо під рукою немає професійної точилки або інших інструментів для заточування ножів, у справжнього господаря знайдеться у коморі цвях. Він здатен повернути лезу гостроти, а сам процес заточування простий і не займає багато часу. Цей метод особливо підходить для тих випадків, коли необхідно швидко привести в порядок кухонні або інші ножі, не маючи спеціального точильного обладнання.
Легкими рухами проведіть ножем по поверхні металу, дотримуючись рівномірного нахилу.
Точіння ножиць
З часом леза ножиць можуть затуплюватися, що значно ускладнює їх використання. Не варто поспішати їх викидати або нести до майстра, адже з цим можна впоратися вдома. Існує кілька простих і ефективних способів наточити ножиці, використовуючи підручні матеріали, які є в кожному домі:
Фольга
Це дуже простий і доступний засіб для підтримки гостроти лез ножиць. Хоча цей метод не зробить їх надто гострими, він чудово підходить для легкого відновлення леза. Використовувати фольгу можна не тільки для ножиць, але й для інших інструментів, які вимагають періодичного заточування.
Візьміть кілька шарів звичайної алюмінієвої фольги, складіть і кілька разів розріжте її ножицями.
Наждачний папір
Це універсальний матеріал, який часто використовується для шліфування поверхонь, однак є також є чудовим засобом для заточування ножиць. Його зерниста текстура ефективно сточує леза і дозволяє відновити ріжучу здатність ножиць без спеціальних інструментів або витрат.
Розріжте аркуш наждачного паперу кілька разів. Зерниста поверхня допоможе заточити дрібні нерівності на лезах.
Горловина скляної пляшки
Шийка звичайної скляної пляшки може стати ефективним засобом для заточування ножиць. Це досить оригінальний, але насправді дуже простий і дієвий метод, який допоможе відновити гостроту ваших ножиць, не вимагаючи особливих витрат чи спеціальних навичок. Шийка пляшки має шорстку поверхню, яка чудово підходить для легкого сточування лез ножиць.
Відкрийте ножиці та проведіть кожним лезом по склу під кутом. Повторіть декілька разів для отримання очікуваного ефекту.
Наостанок варто підкреслити, що точіння ножів та ножиць вдома доволі легкий та доступний процес. Якщо інструмент дуже зношений або пошкоджений, краще звернутись до професіоналів.
Раніше "Ми - Україна" писав, як правильно доглядати за кухонними ножами, та що не варто ними робити.