Домашній твердий сир за 30 хвилин без зайвих витрат: простий рецепт

Домашній твердий сир за 30 хвилин без зайвих витрат: простий рецепт

Ціни на сир у магазинах зростають, але є чудова альтернатива – приготувати його вдома! Він буде натуральним, ароматним і без жодних шкідливих добавок. Вам знадобиться 30 хвилин, мінімум зусиль – і 1,2 кг якісного домашнього сиру готовий! 

Як готувати домашній твердий сир — читайте у статті "Ми-Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пиріг із копченим сиром: ніжна та ароматна випічка

 

Домашній твердий сир — як приготувати

 

Як зварити домашній твердий сир

 

Інгредієнти:

  • Молоко – 2 л
  • Сир кисломолочний – 1,3 кг
  • Вершкове масло – 100 г
  • Яйця – 2 шт.
  • Сіль – 1 ч. л. (з гіркою)
  • Сода – 1 ч. л. (без гірки)
  • Лимонна кислота – 1/3 ч. л.
  • Кмин – 1 ч. л.

Покроковий рецепт:

  1. У велику каструлю з товстим дном влийте молоко та доведіть його до кипіння.
  2. Додайте кисломолочний сир, перемішайте і знову доведіть до кипіння. Поступово почне утворюватися сироватка. Дайте масі прокипіти ще 5 хвилин і зніміть з вогню.
  3. Відкиньте гарячу сирну масу на марлю і дайте сироватці стекти упродовж 5-10 хвилин. Руками не потрібно нічого віджимати – сир має залишатися вологим, але не мокрим.
  4. Перекладіть сир у каструлю, додайте вершкове масло та розмішайте, поки воно повністю не розтане.
  5. Окремо збийте яйця, додайте до них сіль, соду і лимонну кислоту – це допоможе соді повністю погаситися, щоб у готовому сирі не було стороннього присмаку. Вилийте суміш у сирну масу, все ретельно перемішайте.
  6. Поставте каструлю на водяну баню та варіть, постійно помішуючи, поки сирна маса не стане тягучою. Це займає приблизно 15-20 хвилин.
  7. Коли сир досягне потрібної консистенції, додайте кмин, перемішайте. Викладіть масу у форму (28×14 см), розрівняйте руками, накрийте харчовою плівкою впритул.
  8. Дайте охолонути при кімнатній температурі, після чого приберіть в холодильник до повного застигання.
  9. Через кілька годин сир повністю застигне. Витягайте його з форми і можете нарізати.

Оберіть якісні інгредієнти – молоко та кисломолочний сир мають бути свіжими та натуральними, без зайвих добавок. Найкраще для цього рецепту підійдуть домашні продукти, адже дадуть більш насичений смак. Не перегрівайте масу – якщо сирна суміш перегріється, структура може стати зернистою, а сир – ламким. Оптимальний спосіб – повільне нагрівання на водяній бані.

Експериментуйте зі спеціями – окрім кмину, можна додати паприку, часник, італійські трави або навіть подрібнені горіхи. Якщо сир не плавиться – можливо, було використано занадто сухий кисломолочний сир. Наступного разу беріть сир із більшою жирністю або додайте трохи молока у процесі плавлення. Готовий сир можна зберігати в холодильнику до 5 днів у герметичному контейнері або загорнутим у пергаментний папір.

Також спробуйте приготувати сирні кульки із замороженого кефіру та індійський сир панір. А щоб сир зберігався якомога довшим — читайте лайфхаки про правильне зберігання сиру в холодильнику. 

Головне