Догляд за шкірою: яких "модних" речей ніколи не потрібно робити

Догляд за шкірою: яких

Сьогодні в Мережі шириться величезна кількість тенденцій по догляду за шкірою обличчя. Більшість з них, як правило, зосереджені на натуральних і ефективних інгредієнтах, таких як ретинол, гіалуронова кислота та вітаміни. Однак, чи справді всі засоби, запропоновані в інтернеті й названі "вірусними", корисні для вашої шкіри чи все ж є такі, які можуть нашкодити? Детальніше про останні та чому з ними потрібно бути обережними, розповість "Ми-Україна".

 

Рицинова олія на вії

 

Ця рідина досить часто використовується для стимулювання росту вій і є одним із найпопулярніших засобів, що ширяться просторами інтернета. Проте в реальності використання рицинової олії на очах може призвести до непередбачуваних наслідків, від неприємних відчуттів до серйозних алергічних реакцій.

При необережному використанні на віях та раптовому потраплянні в очі вона може викликати свербіж, почервоніння, набряки або висипання та запалення на шкірі навколо. Залишки олії на війках, якщо змити їх не надто ретельно, можуть також привести до неприємних відчуттів.

До всього, при занадто частому використанні або невірному нанесенні рицинова олія може забивати пори на шкірі, що може призвести до утворення прищів або інших шкірних проблем навколо очей.

 

 

Витирання "міцелярки"

 

Зазвичай міцелярну воду не потрібно змивати. Вона може залишатися на шкірі, адже містить  зволожувальні та очищувальні компоненти, які допомагають підтримувати баланс вологи. 

Водночас доцільним змивання (а не витирання(!) може бути тоді, коли після використання міцелярної води на шкірі залишаються сліди макіяжу чи забруднень або вам не комфортно лишати її на обличчі і ви хочете додаткового очищення. 

 

Антибактеріальні засоби 

 

Антибактеріальні засоби можуть бути шкідливими при регулярному використанні, особливо якщо їх застосовувати неправильно або занадто часто. Таке застосування може призвести до таких наслідків:

- порушення природної флори шкіри,

- ймовірність розвитку антибактеріальної резистентності,

- сухість та подразнення,

- втрата природної захисної функції.

Важливо використовувати антибактеріальні засоби з обережністю, лише тоді, коли це справді необхідно.

 

 

Використання ріпакової олії на шкірі


Попри велику кількість позитивної інформації щодо корисного впливу ріпакової олії, вона все ж не підходить для нанесення на шкіру через кілька причин:

- може викликати алергічні реакції або подразнення, особливо у людей із чутливою шкірою,

- містить високу комедогенність, що може призвести до закупорки пор і утворення прищів, особливо на жирній шкірі. 

З огляду на це, рекомендуємо використовувати для нанесення на обличчя олії, більш підходящі для вашого типу шкіри.

Наостанок зауважимо, що перед застосуванням "інтернетних" засобів на вашій шкірі, краще попередньо впевнитися в дієвості, а головне - в безпечності, запропонованих Мережею засобів. У протилежному разі ви ризикуєте зіштовхнутися з вкрай неприємними побічними реакціями.

Раніше "Ми-Україна" писав про одну з найпопулярніших послуг у косметолога - "уколи краси" філерами та пояснив, чи здатні вони з часом нашкодити обличчю. 

Головне