Догляд за садом у січні — важливі роботи для підготовки до нового сезону

Догляд за садом у січні — важливі роботи для підготовки до нового сезону

Зима — це аж ніяк не привід забути про сад до весни. Навіть у січні можна зробити чимало корисного для того, щоб рослини легко пережили холод і були готові до нового сезону. На перший погляд здається, що під сніговим покривом роботи немає, але досвідчені садівники знають, що турбота про сад триває навіть у холодну пору року.

Що обов'язково варто зробити господарям взимку в саду — читайте у статті "Ми-Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Орхідея перестала цвісти і пускає лиш листя — як це виправити

 

Догляд за деревами та кущами


Одне з головних завдань у січні — захист дерев та кущів від пошкоджень. Великі снігові "шапки" на гілках можуть завдати шкоди рослинам. Щоб цього уникнути, потрібно обережно знімати сніг за допомогою мітли або щітки, уникаючи інструментів, які можуть пошкодити кору.

Також січень — чудовий час для обрізки дерев. Якщо восени обрізка не була виконана, зимовий період за температури не нижче -8 °C є вдалим моментом для видалення сухих, хворих або зайвих гілок. Ця процедура забезпечує здоров'я дерев і покращує їхню продуктивність у новому сезоні.

 

Захист стовбурів


Якщо погода сприятлива (температура близько +5 °C і немає опадів), варто побілити стовбури дерев. Це допоможе захистити їх від сонячних опіків, які можуть з’явитися наприкінці зими або на початку весни.

 

Догляд за кущами смородини 


У цей час важливо оглянути кущі чорної смородини. Якщо помітите округлі, надто великі бруньки, це може бути ознакою брунькового кліща. Уражені бруньки необхідно зірвати та знищити, щоб шкідники не поширилися.

 

Профілактичні обробки


У теплі зимові дні можна обприскати дерева, такі як яблуні чи груші, розчином сечовини. Це запобіжить розвитку парші та інших захворювань. Рекомендоване дозування — 1 кг сечовини на 10 літрів води.

 

Збирання снігу для поливу


Тала вода чудово підходить для поливу розсади та кімнатних рослин. Сніг можна збирати у відра, розтоплювати та зберігати у пляшках. Якщо у вас є теплиця, занесення снігу до неї забезпечить додаткову вологу для ґрунту.

 

Робота з насінням та посадка зелені


Січень — вдалий час для перевірки запасів насіння. Переконайтеся, що у вас є все необхідне, або придбайте нове. Також варто запастися торф’яними таблетками й горщиками для розсади. На підвіконні вже можна сіяти ранні сорти томатів і зелені.

У теплиці можна висівати шпинат, кріп, руколу або раноцвітні рослини, такі як айстри. За сприятливих умов перші паростки з’являться вже у лютому, а врожай зелені можна буде збирати у квітні.

Також дізнайтеся, яке насіння варто витримати в холодильнику, щоб воно дало добрий врожай після висадки. 

Головне