Чому свистить у вухах: чи може сторонній шум свідчити про серйозне захворювання

Чому свистить у вухах: чи може сторонній шум свідчити про серйозне захворювання

Доволі знайоме відчуття для багатьох, що супроводжується шумом чи свистом у вухах може свідчити про наявні проблеми зі здоров'ям. Часто воно виникає, як короткочасний ефект після стресу чи довгого прослуховування музики в навушниках або може носити тривалий характер. Цей симптом медики називають тінітусом. "Ми - Україна" розбирався, чому виникає це відчуття та наскільки воно небезпечне.

 

Причини виникнення

 

Причини, через які виникають ці дивні відчуття у вухах можуть різнитися - від короткочасних нешкідливих до серйозних хронічних захворювань. Найпоширенішими серед них є:

- Пошкоджені слухові рецептори. Пошкоджені волоскові клітини, що містяться у внутрішньому вусі можуть стати причиною виникнення неприємних відчуттів через довготривале прослуховування музики в навушниках, гучні звуки чи інше сильне звукове навантаження;

- Скупчення сірки у вухах. Через надмірну кількість сірки у вусі може виникати тиск на барабанну перетинку, що в результаті призводить до утворення неприємного шуму чи писку;

- Серцево-судинні захворювання. Такі проблеми зі здоров'ям, як гіпертонія, атеросклероз чи порушення кровообігу можуть спричиняти відчуття вібрації та шуму у вухах;

- Стрес. Через стресові ситуації та перенапруження нервової системи виникає загострене сприйняття звуків, що в результаті провокує появу тінітуса.

 

 

Діагностика тінітуса

Щоб діагностувати проблему, першочергово необхідно звернутися до лікаря отоларинголога. Спеціаліст починає з аналізу симптомів, з'ясовує який характер має це відчуття: постійний чи періодичний, а також наявність супутніх симптомів, таких як головний біль, запаморочення чи порушення слуху.

Після цього проводиться детальний огляд вух, що дозволить перевірити можливі зміни у барабанній перетинці. Якщо виникає підозра на надмірну кількість сірки у вусі, лікар це помітить на цьому етапі.

Щоб встановити можливі інші причини проблеми з вухами та слуховим апаратом, рекомендується провести процедуру аудіометрії, що допоможе оцінити рівень слуху пацієнта. За умови, що підозрюються складніші причини виникнення тінітусу, такі як проблеми із судинами чи нервовою системою, людину, що страждає на свист чи писк у вухах можуть направити на детальніше вивчення та діагностування проблем із внутрішніми структурами вух. 

Завдяки комплексному підходу лікар може визначити причину шуму у вухах і призначити відповідне лікування або поради щодо подальших дій.

 

 

Профілактика та зменшення симптомів

 

Повністю позбутися шуму та писку у вухах доволі складно, існує декілька способів профілактики неприємних відчуттів та зниження інтенсивності:

- Уникайте гучних та різких звуків. 
- Слідкуйте за гігієною вух.
- Контролюйте рівень артеріального тиску.
- Уникайте стресових ситуацій.
- Встановіть правильний режим сну.

 

 

Наостанок, варто зауважити, якщо виникають будь-які неприємні відчуття у вухах, слід одразу звертати увагу на можливі причини. Своєчасна діагностика та консультація зі спеціалістом допоможуть обрати правильну тактику лікування або профілактику проблеми.

Раніше, "Ми - Україна" писав, які основні симптоми можуть свідчити про підвищений артеріальний тиск, та способи визначення його без тонометра.

Головне