Спати з відкритим вікном, особливо в теплу пору року, більшості з нас здається комфортно, ба більше, корисною звичкою, адже свіже повітря покращує сон. Проте в реальності така практика не завжди є безпечною і може мати вкрай негативні наслідки для організму. "Ми-Україна" розповість, чому це може бути небезпечно та яким чином може позначитися на вашому здоров'ї.
Реальні ризики
Коли за вікном зимно і температура повітря в нічну пору доби може різко "падати", любителі спати із відкритим вікном ризикують переохолодитися. Навіть, враховуючи те, що свіже повітря сприяє поліпшенню якості сну, його різкі холодні потоки можуть спровокувати появу застуди, болі в м'язах через протяги та навіть загострення хронічних захворювань.
Крім того, різкий перепад температури здатен негативно вплинути на імунну систему, знижуючи здатність організму боротися з інфекціями.
З огляду на це, все ж рекомендується потурбуватися, в першу чергу, про своє здоров'я та утриматися від сну з відкритими вікнами.
Фактори, якими мало хто переймається, а дарма
У містах, де рівень забруднення повітря надто високий, відкриті вікна можуть стати джерелом небажаних "гостей". Йдеться про такі:
- пил,
- алергени,
- вихлопні гази,
- токсини,
- вуличний шум.
Все вищеперелічене має здатність вкрай впливати на дихальну систему. Особливо це стосується тих людей, які мають схильність до алергій чи астми.
Окрім цього, вуличний шум, який потрапляє в кімнату через відкрите вікно, може відчутно порушити якість сну, зробивши його переривистим, викликаючи постійне пробудження посеред ночі. До всього шум здатен вплинути й на серцево-судинну систему за рахунок провокування появи стресу і, відповідно, збільшення артеріального тиску.
Небезпека для дітей та домашніх улюбленців
Якщо в будинку є маленькі діти чи домашні тварини, відкриті вікна можуть створювати додаткову небезпеку. Зокрема, малеча може захотіти "вибігти" через вікно на двір або потрапити на балкон, що створює реальний ризик падіння.
Що ж стосується домашніх тварин, то як коти, так і собаки, можуть спробувати втекти на вулицю або отримати травми, намагаючись вибратися через відкрите вікно.
Враховуючи вказане, наполегливо рекомендуємо максимально обережно ставитися до відкриття вікон, враховуючи безпеку як дітей, так і домашніх улюбленців.
Безпека під час сну
Для того, щоб уникнути негативних наслідків від відкритих вікон, кращим варіантом буде дотримання кількох важливих умов, а саме:
- Спробуйте провітрювати кімнату перед сном, але намагайтеся робити це в день, коли температура в приміщенні ще не знижена до низького рівня;
- Якщо ви все ж прийняли рішення спати з відкритим вікном, залишіть його в режимі "провітрювання", тобто відкрийте лише на кілька сантиметрів, би повітря мало змогу вільно циркулювати.
- Люди, які мають алергії чи респіраторні проблеми також можуть вдатися до застосування очисників повітря для того, щоб знизити рівень забруднення в приміщенні.
Наостанок хочемо підкреслити, що свіже повітря й справді може покращити якість сну, проте такий метод не завжди є безпечним: переохолодження, забруднене повітря, шум і небезпека для дітей чи тварин — усе це цілком реальні ризики, які слід враховувати перед приняттям рішення.
Раніше "Ми-Україна" пояснював, чи може повний місяць впливати на психоемоційний стан людини та яким чином повня позначається на здоров'ї.