Квашена капуста — традиційна страва, яку більшість вважає джерелом пробіотиків та вітамінів, що здатні підтримувати імунітет. Однак для деяких цей продукт може бути "отрутою" і принести організму більше шкоди, ніж користі. Детальніше про це в "Ми-Україна".
Квашена капуста та "побочка" від неї
Підвищена кислотність\проблеми зі шлунком
Враховуючи те, що квашена капуста є кислим продуктом, вона здатна подразнювати слизову оболонку шлунка, а також спричинити появу досить неприємних явищ, зокрема вздуття, дискомфорт, а іноді навіть болі. Особливо це стосується людей, які мають такі проблеми зі здоров'ям:
- гастрит,
- виразка,
- рефлюкс (печія),
- підвищена кислотність.
Високий тиск (гіпертонія)
Через високий вміст у квашеній капусті солі (натрію), який є основним її консервантом, цей продукт здатен:
- підвищувати артеріальний тиск,
- затримувати рідину в організмі,
- створювати додаткове навантаження на нирки.
З огляду на це, людям, які страждають на гіпертонію, їсти кислу капусту не рекомендується.
Проблеми з нирками
Вище ми вже розібралися тим, що квашена капуста містить велику кількість солі. А вона є вкрай не рекомендованою для споживання при наявності таких захворюваннях (у протилежному разі можлива затримка води в організмі та погіршення самопочуття):
- хронічна ниркова недостатність,
- нефрит,
- набряк.
Метеоризм
Капуста піддається процесу ферментації, через що у ній утворюються гази та кислоти. Враховуючи це, людям, які мають чутливий кишківник, вона здатна спровокувати появу таких неприємних наслідків:
- здуття,
- бурчання,
- спазми,
- посилене газоутворення.
Кому можна і скільки
Враховуючи те, що квашена капуста має й ряд поживних і корисних властивостей, то споживати її помірно все ж можна. Йдеться про 1-2 столові ложки на день. Завдяки такій порції ви зможете:
- зміцнити імунітет,
- покращити мікрофлору кишечника,
- знизити рівень "поганого" холестерину.
Зауважимо, що, крім усіх негативних якостей, які були перелічені вище, кисла капуста все ж вважається натуральним джерелом пробіотиків, які здатні підтримувати здорову мікрофлору кишечника та зміцнювати імунітет. Завдяки ферментації, вона краще засвоюється організмом, ніж свіжа, і допомагає покращити травлення. У ній міститься багато вітаміну C, який має антиоксидантні властивості та сприяє захисту клітин від старіння.
До всього, саме квашена капуста має доволі велику кількість вітамінів групи В, заліза, калію, клітковини та інших корисних сполук, завдяки чому позитивно впливає не лише на обмін речовин, а навіть на нервову систему людини та здоров'я серця.
Раніше "Ми-Україна" оприлюднив перелік найкращих сортів капусти, які підходять для раннього врожаю.