Чому на картоплі виникає гниль: три основні причини

Чому на картоплі виникає гниль: три основні причини

Часто при підготовці до приготування нової страви з картоплі ми помічаємо, що на декількох бульбах з'явилася гниль. За умови, що прибрати і викинути їх ми забуваємо, вже за декілька днів вона поширюється на інші, здорові картоплини і вони також починають загнивати. Що спричиняє таке активне поширення та псування овочів і як не втратити всі запаси, розбирався "Ми-Україна".

Волога гнилизна картоплі


Хвороба, яка проявляється опуклими темними плямами невеликого кольору, з'являється на картоплі ще в той момент, коли овоч перебуває на грядці. Такі ділянки активно поширюються по всій картоплі, після чого та стає м'якою і має гнилісний аромат.

 

Суха гнилизна

 

За умови, що на картоплинах є волога гнилизна, то на ній з часом з'явиться і суха гниль. Виникає вона лише з декількох причин, а саме:

- зараження бараболі ще у момент, коли вона перебуває на грядці,

- пошкодження бульб при збиранні врожаю.


Під час виникнення на овочі сухої гнилизни на картоплинах виникають темні плями, середина стає більш м'якою, водночас шкірка починає руйнуватися і вкривається "зморшками".

Ще однією ознакою такої "хвороби" є поява біло-рожевих скупчень спор.

 

 

Остаточна гниль 


За умови, що під час розрізання картоплі ви помітили усередині кільця судинних пучків темно-бурого кольору, а при стисканні овоча з нього сочиться слиз сірого кольору - знайте, у вас у руках бараболя, яка вражена кільцевою гниллю.

 

Як зберігати картоплю, щоб вона не псувалася

 

Для того, щоб зберігати картоплю тривалий час, її потрібно утримувати у сітках або дерев'яних ящиках. Саме у таких найкраще пропускається повітря. За умови, що ви вирішили зберігати картоплю саме у ящиках, то  радимо розміщувати їх на підставках. Що стосується сіток, то картоплю в них потрібно насипати не вище, аніж на півтора метра.

До того ж спільно з картоплею можна покласти кілька яблук. Саме вони допомагають уникнути подальше проростання картоплі.

Якщо ж бараболя, яка зберігатиметься тривалий час у прохолодну пору року, її потрібно накривати теплими ковдрами або мішковиною. Завдяки цьому верхній шар овочів буде вбережений від промерзання. 

Зауважимо також, що хоча б раз на місяць картоплю при тривалому зберіганні потрібно перемішувати і перебирати, аби прибирати від загальної маси підгнившу або ту, що замерзла.

 

 

Такий спосіб збереження картоплі допомагає зберігати овочі впродовж 8-10 місяців. 

Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, яким чином можна врятувати пюре, яке вийшло невдалим, а також пояснив, що потрібно робити для тривалого збереження картоплі і щоб овоч при цьому не проростав. 


 

Головне