Чистота в салоні - запорука комфортної їзди: правила миття машини та особливості вибору автомийки

Чистота в салоні - запорука комфортної їзди: правила миття машини та особливості вибору автомийки

Деякі люди досить поверхово дбають про своє авто, натомість інші - відносяться до нього, як чи не до члена родини. Правильно помита машина - запорука не лише гарного зовнішнього вигляду, а й довговічності кузова та фарбового покриття. Щоб досягти гарного, сяючого результату, важливо знати деякі правила та нюанси автомийок.

“Ми - Україна” допоможе визначитись, яка мийка краще, а також пояснить, як все ж правильно мити “чотириколісного друга” та розгляне найпоширеніші помилки під час миття.

Типи автомийок 


Сучасний світ надає автомобілісту досить великий вибір типів автомийок Спробуйте проекспериментувати, яка саме з них вам підійде і визначити, після миття в якій автомобіль буде мати вигляд “нової копійки”.

- Найрозповсюдженішими зараз стають мийки самообслуговування - де ви самі керуєте процесом, за допомогою обладнання, яке надає власник у спеціальних боксах: пістолет з водою та хімією. Це доволі економічний варіант, але навіть такий вимагає елементарних знань про правильний план дій під час миття для якісного результату.

- Користуючись послугами ручних автомийок, де роботу виконують її працівники, маючи під рукою спеціальні інструменти, миючі засоби, губки, ганчірки, ви можете точно розраховувати на “сяючий” результат. Це один із найделікатніших способів для підтримування машини у  чистоті. 

- Менш розповсюдженими є портальні автомийки, де авто проїжджає в спеціальному тунелі, омиваючись високим тиском води та за допомогою щіток. Цей варіант доволі швидкий, проте тут ви маєте ризик отримати пошкодження лакофарбового покриття.

 

 

Підготовка до мийки

 

Автомобілісти радять, щоб мийка була ефективною та “приємною”, перед процесом підготувати “чотириколісного”:

Огляньте кузов авто. Перевірте машину на наявність сколів, подряпин чи тріщин. Миючи авто під тиском, вода може пошкодити вже вражені ділянки;

Обирайте правильні миючі засоби. Придбайте спеціальну хімію для миття авто, яке не позначиться негативно на лакофарбовому покритті вашого авто. Порадьтеся з друзями, які мають авто, чи зі знайомими, які працюють на автомийці.

Підготуйте “спецзасоби”. Якщо ви обрали самостійну ручну мийку, підготуйте губки, ганчірку з мікрофібри та відро з водою чи шланг з подачею води. На мийці самообслуговування переконайтеся, що всі функції працюють та пістолети підготовлені до роботи.

 

 

Послідовність мийки автомобіля

 

Поверхнева очистка:

Почніть з обмивання автомобіля звичайною водою, щоб змити поверхневий бруд: пісок та пил. Це допоможе уникнути утворення подряпин під час наступних етапів.

Миючі засоби:

На мийках самообслуговування використовуйте функцію “піни”: нанесіть її на всю поверхню автомобіля і залиште на 3-5 хвилин. Вступивши в реакцію, піна пом’якшить забруднення. 

Ручне миття:


Якщо ви помітили, що піна недостатньо вимила бруд, радимо власноруч очистити його: за допомогою губки чи мікрофібри проведіть по забруднених місцях кузова. Радимо починати мити з верхніх частин авто, поступово рухаючись до нижніх.

Змивання залишків піни:


Ретельно огляньте поверхню машини, якщо бруду не лишилося, змийте піну по всій поверхні кузова чистою водою. Використовуйте подавач води високого тиску, зазвичай на мийках це “синій пістолет”, тримаючи його на відстані 30-40 сантиметрів від поверхні.

Сушка після мийки:


Після того, як ви освіжили поверхню автомобіля, обов’язково потрібно висушити її, щоб уникнути утворення водяних плям. Використовуйте рушники з мікрофібри, які поглинають вологу, або наявні на мийці апарати для сушки.

Що стосується миття машини у зимовий період, за думкою водіїв, особливих правил не існує. Бажано мити теплою водою, функції її підігріву присутні майже на кожній мийці та трохи частіше, ніж в інші сезони. Додатково, після мийки авто, вони радять наносити захисний віск на всю поверхню машини для запобігання налипання снігу та бруду.

 

 

Поширені помилки при мийці автомобіля


 Ігнорування попереднього обмивання. Якщо одразу почати терти машину губкою або щіткою, можна пошкодити лак та фарбу, через наявні дрібні частинки бруду. 

Використання побутових засобів. Категорично не рекомендується мити кузов авто побутовою хімією на кшталт шампуні для голови, геля для душу чи миючого засобу для посуду. Маючи у своєму складі хімію, яка не передбачена для поверхонь авто, ці засоби можуть пошкодити лакофарбове покриття. 

Сушіння кузова авто. Використання рушників, які призначені “для рук” або ж початок подорожі на машині, не давши їй можливості висохнути - може призвести до утворення подряпин і плям.

Салон машини

 

Не менш важливим у зовнішньому вигляді авто є її не тільки поверхня кузова, а й її салон - місце, де ви маєте відчувати комфорт, знаходячись у приємній атмосфері. Під час кожного миття виймайте килимки, при можливості прибирайте пилосмоком під ними та протирайте поверхню пластику, при бажанні, з використанням засобів для чистки пластику чи поліролі.

Що важливо, давайте салону час від часу провітритись. Відкрийте вікна на 10 - 15 хвилин, а якщо ви є поціновувачем приємних ароматів, радимо придбати ароматизатори. У магазині автомобільних аксесуарів ви зможете вибрати для себе на будь-який “смак”.

Наостанок зауважимо, що доглянутий автомобіль — це не лише естетика, а й комфорт водія та пасажирів.  Дотримуючись цих порад, ви забезпечите своєму авто довге та "чисте" життя.

Раніше "Ми-Україна" розповідав про найбільш негативні звички водіїв, які можуть вплинути на стан транспортного засобу.

Головне