Чим обробити огірки в липні, щоб не гнили на корені

Чим обробити огірки в липні, щоб не гнили на корені

Саме в цей час городники часто стикаються з проблемою гнилі на корені. Хоча кущ огірків може виглядати здоровим, проте, інколи раптом він починає в’янути, листя стає млявим, а при детальнішому огляді видно, що стебло біля основи темніє і м’якішає. Це означає, що огірки уражені кореневою або прикореневою гниллю. Якщо вчасно не вжити заходів, втратити можна не лише кілька рослин, а й значну частину врожаю.

Що треба робити з огірками в липні, щоб коренева гниль не зіпсувала усі кущі? Відповіді у статті "Ми-Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як захистити розсаду огірків від пероноспорозу — поради городникам

 

Чому на огірках може з'являтися коренева гниль

 

Найпоширеніші причини гнилі — це надмірна вологість, сильне загущення насаджень, перепади температур і пошкодження при розпушуванні. Але навіть при ідеальній агротехніці грибкові збудники можуть активізуватися саме в липні, коли спека чергується з дощами. Щоб уникнути втрати врожаю, необхідно знати, як саме й чим обробити огірки, якщо з’явилися перші ознаки хвороби або існує ризик її розвитку.

Передусім важливо стежити за поливами. Поливати огірки в липні краще рідше, але рясно, виключно теплою водою. Вода має проникати до коренів, не зволожуючи прикореневу частину стебла. Щоб уникнути застою вологи біля основи рослин, після поливу рекомендується злегка акуратно розпушити ґрунт і підгорнути стебло сухою землею або сумішшю з перегноєм і золою.

 

коренева гниль огірки

 

Чим обробляти огірки проти кореневої гнилі

 

Для профілактики кореневих гнилей варто раз на два тижні обробляти ґрунт навколо рослин розчином біофунгіцидів. Добре себе зарекомендували препарати на основі триходерми, бацили або псевдомонасів. Вони заселяють ґрунт корисною мікрофлорою і витісняють патогенні гриби. Також ефективною є обробка препаратом Фітоцид, який має профілактичну і лікувальну дію.

З натуральних засобів можна використовувати розчин молочної сироватки з водою (у співвідношенні 1:5) або настій золи (200 г на 10 л води), яким поливають рослини під корінь.

Якщо прикоренева гниль вже проявилася, слід обережно зчистити уражену частину стебла до здорової тканини і обробити її золою або товченим деревним вугіллям. Після цього бажано обгорнути оброблене місце м’якою вологою тканиною, змоченою в біофунгіциді, і підгорнути перегноєм. Це дасть шанс рослині сформувати додаткові корінці й вижити.

Корисною буде також підкормка гуматом калію або розчином з мікроелементами, що підтримують імунітет рослин. Для зміцнення кореневої системи можна застосовувати препарати на основі фульвокислот або комплексні мінеральні добрива з акцентом на фосфор і калій, але з мінімальним вмістом азоту.

 

огірки гниль

 

Також не забувайте про регулярне видалення нижнього листя, яке торкається землі, адже саме через нього найчастіше й проникає інфекція. Якщо на грядці рослини ростуть густо, слід обережно прорідити посадки або організувати вертикальне підв’язування, щоб повітря вільно циркулювало між кущами.

В липні особливо важливо уважно слідкувати за станом огірків. Завдяки регулярному профілактичному поливу корисними розчинами, правильному поливу та санітарним заходам можна зберегти грядку здоровою і забезпечити собі щедрий урожай хрустких огірочків аж до осені.

Також читайте, чому листя огірків може світлішати та що це за хвороба. 

Головне