Однією з найобговорюваніших частин жіночої білизни є бюстгальтер. Навколо нього систематично точаться суперечки, в яких жінки, поділившись на два табори, намагаються вирішити, чи потрібно його носити та чи не шкодить він здоров'ю. Як правило, відповіді на це запитання бувають дуже різними і залежать від багатьох факторів, зокрема віку, стану здоров'я, способу життя та навіть індивідуальних уподобань. Детальніше вирішив розібратися й "Ми-Україна".
Носіння бюстгальтера - чи є користь
Один із найвагоміших аргументів, який озвучують на користь носіння ліфчиків - підтримка грудей зі збереженням їх форми. Особливо важливо це для тих жінок, які є власницями великих грудей, що без належної підтримки можуть провокувати появу болю в спині та шиї.
Завдяки носінню бюстиків навантаження розподіляється рівномірно, завдяки чому стрес для хребта стає мінімальним.
Особливо корисним це є для тих, хто веде активний спосіб життя та займається спортом, адже бюстгальтери зменшують коливання грудей, знижуючи тим самим наявний дискомфорт.
Не менш важливий фактор - естетика. Бюстики мають різні форми і здатні стати невід’ємною частиною гардероба, адже підкреслюють грудну клітку, надаючи їй форму та чіткість. Це особливо актуально для носіння одягу, де потрібна певна підтримка або рівний контур під тканиною.
Інша сторона медалі
Попри значну користь бюстгальтерів, існують й численні побоювання щодо їхнього впливу на жіноче здоров’я. Одним із основних аргументів є те, що ліфчики, особливо ті, що є занадто тугими та оформлені за рахунок жорстких кісточок, здатні перешкоджати нормальному кровообігу та викликати через це відчуття сильного дискомфорту. Крім того, тісні бюсти можуть спровокувати появу подразнення на шкіри та призвести до алергічних реакцій та навіть висипки.
Ще одним негативним моментом є те, що через часте носіння бюстгальтера знижується природний тонус грудних м’язів. Тобто, через те, що ліфчик регулярно надає грудям постійну підтримку, грудні м’язи атрофуються і перестають працювати належним чином, що з часом призводить до їх ослаблення. Це може стати надзвичайно великою проблемою для жінок, які не ведуть активного способу життя та не займаються спортом.
До всього, існує ще один надважливий момент: бюстгальтери здатні впливати й на лімфатичну систему. Зокрема, деякі з останніх досліджень свідчать про те, що зв'язок між носінням сильно обтислих бюстгальтерів та порушеннями лімфообігу справді існує. Через це з'являється великий ризик того, що вони здатні посприяти накопиченню токсинів у тканинах, що в майбутньому може потягнути за собою появу вкрай неприємних для здоров'я жінки наслідків.
Відмова від бюстгальтера та вибір правильної "підтримки"
Враховуючи всі можливі негативні наслідки носіння ліфчиків на здоров'я сучасні жінки все частіше відмовляються від них або максимально обмежують використання бюстів. Як правило, цей вибір залежить здебільшого від особистих переваг та комфорту кожної конкретної особи.
Зокрема, для тих, хто не має великих грудей або не зазнає дискомфорту від їх підтримки, можна сміливо обирати більш "вільний стиль життя". Тобто без носіння бюстгальтера щоденно (особливо вдома чи під час відпочинку).
Якщо ж без бюстгальтера не обійтися, то потрібно обирати правильні моделі, яких, до речі, на сьогодні є тисячі.
Зверніть увагу при виборі на такі фактори:
- Ліфчик не повинен бути надто тісним, із сильними кісточками, які можуть порушувати кровообіг;
- Матеріал, з якого виготовлений виріб, повинен бути натуральним і дихаючим;
- Переконайтеся, що обраний вами бюст потрібного розміру;
- Надавайте перевагу моделям без швів, адже вони забезпечують більш рівномірний розподіл навантаження.
Наостанок варто зауважити, що питання щодо носіння бюстгальтерів насправді містить в собі дуже багато суб'єктивних аспектів і кожна окрема жінка повинна обрати свій підхід до нього. Якщо бюстгальтер для вас - це, в першу чергу, підтримка і комфорт - носіть його, не задумуючись. За умови ж, що, на вашу думку, він шкодить здоров'ю - сміливо відмовляйтеся від ліфчика, заміняючи його на корисні альтернативи.
Раніше "Ми-Україна" пояснював, яким чином зміни в харчуванні можуть зменшити біль при такому неприємному жіночому захворюванні як ендометріоз.