Чи лікує уринотерапія - пояснюємо просто і по суті

Чи лікує уринотерапія - пояснюємо просто і по суті

Попри те, що в сучасному світі переважна більшість методів нетрадиційної медицини вже давно відійшли у вічність, один із найдивніших - уринотерапія, досі знаходить своїх прихильників. Вони щиро вірять в те, що власна ж сеча придатна як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування. Її використовують не лише для компресів та у вигляді косметичного засобу, а навіть п'ють. "Ми-Україна" вирішив розібратися, чи справді ця практика є ефективною та чи може уринотерапія вилікувати якісь захворювання. 

Використання сечі - для чого це роблять 

 

Сеча є продуктом життєдіяльності кожної людини, адже утворюється в нирках. На 95% вона складається з води, водночас інші 5% -  це сечовина, солі, токсини, а також мікроелементи. Останні організм людини, як правило, виводить як непотрібні або навіть шкідливі.

 

 

Прихильники уринотерапії переконані, що сеча містить величезну кількість корисних речовин, які можна повернути в організм для нібито "самооздоровлення. Що ж стосується наукової точки зору, то спеціалісти цих думок не розділяють і наголошують, що підтверджень вони не мають. Вони наголошують: сеча - не стерильне середовище, адже в ній можуть бути бактерії та продукти розпаду, які організм виводить не просто так. 

Від чого "лікує" 

 

Ті, хто вірить, що уринотерапія лікує, адже нібито має цілющі властивості за рахунок вмісту гормонів, ферментів, вітамінів, а також інших речовин, які організм вже одного разу "відфільтрував", переконані, що повторне введення сечі начебто допомагає зміцнити імунітет і не тільки:

  • очистити організм,
  • вилікувати шкірні хвороби та навіть рак,
  • покращити стан при алергіях і запаленнях.

Що стосується зовнішнього застосування, то сечу застосовують при наявності таких проблем: 

  • дерматит,
  • грибок,
  • вугрі,
  • опіки.

Дехто навіть п'є сечу нібито "для очищення організму", а також для "профілактики" інфекцій чи навіть як "антибіотик".

 

Що бачать в цьому методі науковці 

 

Варто наголосити, що жодне серйозне медичне дослідження ще не підтвердило ефективність уринотерапії як лікувального методу. Ба більше, спеціалісти запевняють: регулярне використання сечі (особливо внутрішньо і при наявності захворювань сечовивідної системи) може викликати низку вкрай неприємних побічних реакцій, а саме:

- подразнення слизових оболонок,

- інфекції,

- алергічні реакції,

- отруєння.

Лікарі однозначно не рекомендують пити сечу, робити з неї компреси чи промивання. Це не тільки неефективно, а й потенційно небезпечно.

 


Не експериментуйте!

 

Пам'ятайте (!), самолікування може бути вкрай шкідливим і, попри бажання довіряти природним "диво-методам", все ж варто не ризикувати власним здоров'ям і не проводити на собі досліджень. Якщо маєте проблему - зверніться з нею до лікаря, адже саме своєчасна діагностика та сучасне професійне лікування — це надійний, а головне безпечний шлях до виздоровлення. 

Раніше "Ми-Україна" оприлюднив перелік шкідливих звичок, які можуть негативно вплинути на здоров'я сечовивідної системи, зокрема нирок. 

Головне