Одним із найбільш використовуваних предметів кухонного приладдя є сковорідка. Саме її ми використовуємо для приготування більшості страв: від тривалого тушкування м'яса до кількахвилинних омлетів. Проте навіть сковорідки надзвичайно гарної якості мають властивість з часом псуватися. В такі моменти ми задаємося питанням: "Чи варто готувати на пательні, яка вже зазнала пошкоджень і має подряпини?". Відповідь на нього вирішив пошукати "Ми-Україна".
Подряпини на тефлоновій сковорідці - чи варто її використовувати
Бюджетні металеві сковорідки з антипригарним покриттям, які є на кухні більшості з нас і використовуються нами для приготування їжі досить часто, з часом окислюються. Ця хімічна реакція впливає не лише на якість та смак їжі, а й призвести до її забруднення. Водночас за умови, що сковорідка виготовлена з алюмінію, то подряпини можуть з часом посприяти й появі корозії, яка також є небажаною для здоров’я.
Згідно з останніми дослідженнями науковців, сковорідки з тефлоновим антипригарним покриттям, які мають подряпини, здатні під час сильного нагрівання виділяти десятки тисяч частинок пластику, який потраплятиме до наших страв. Зокрема, за даними спеціалістів, лише одна подряпина або пошкоджена ділянка поверхні на пошкодженій пательні здатна вивільнити понад 9 тисяч пластикових часточок.
Без сумніву, такий процес здатен завдати нашому організму серйозної шкоди.
Яким сковорідкам подряпини не нашкодять
Подряпини на сковорідках є природним процесом зношення, однак існують покриття, на яких подряпини не так впливають на якість приготування їжі та безпеку, а саме:
- Чавунні сковорідки. Такі вироби вважаються найбільш стійкими до подряпин через відсутність антипригарного покриття. Однак чавун має здатність тріскатися або покриватися іржею. Проте при належному догляді ці пошкодження не впливають на якість їжі;
- Нержавіюча сталь. Такі сковорідки не мають антипригарного покриття, тож є більш стійкими до подряпин. Вони дуже стійкі до механічних пошкоджень і легко очищаються. Однак при неправильному використанні їжа на таких сковорідках при смаженні може прилипати до поверхні;
- Керамічні сковорідки. Кераміка має відносно високу стійкість до подряпин у порівняні з тефлоном. Однак з часом, якщо поверхня пошкоджується, їх антипригарні властивості можуть зменшуватися;
- Титанове покриття. Кухонне приладдя з таким покриттям може стати прекрасним варіантом для тих, хто хоче уникнути проблем з подряпинами за рахунок своєї високої стійкості до механічних пошкоджень. Такі сковорідки не вивільняють токсичних речовин при пошкодженні покриття, що робить їх безпечними для здоров’я.
Наостанок хочемо підкреслити, що смажити на подряпаній сковорідці не рекомендується, особливо, якщо вона має антипригарне покриття. Подряпини не лише погіршують сам процес смаження, а й впливають на безпеку їжі. З огляду на це, якщо ви помітили значні пошкодження, рекомендується замінити сковорідку на нову, аби не нашкодити власному здоров'ю.
Раніше "Ми-Україна" розповідав, чи можна зберігати соняшникову олію в кухонних шафах і поділився способами, які допоможуть продовжити свіжість продукту тривалий час.