Бронювати житло через інтернет - це зручно і швидко, проте разом із такими зручностями можна отримати й серйозні проблеми. Від розміщення оголошень шахраями не застраховані навіть найбільші та найпопулярніші сервіси. Саме там, користуючись довірою людей, злодії "заробляють" на них гроші. Перші ж, своєю чергою, лишаються без всього: і без капіталу, і без даху над головою. Для того, щоб цього не сталося, потрібно знати, як розпізнати обман ще на етапі бронювання. Як це зробити, пояснить "Ми-Україна".
Ціна та опис
Перше, на що потрібно звертати увагу при виборі житла в онлайн-режимі - це ціна. Якщо вона суттєво нижча у порівнянні з іншими подібними оголошеннями - це вже перший "дзвіночок", який не варто лишати без уваги. Саме шахраї часто ставлять дуже привабливі тарифи, аби швидко заманити клієнта.
Крім того, рекомендовано уважно читати опис в оголошенні. Якщо в ньому велика кількість помилок, є розмиті формулювання або інформація не відповідає фотографіям - це також привід засумніватися.
До всього шахраї здебільшого використовують вкрадені фотографії з інших інтернет-ресурсів або просто фальшиві зображення.
Особистий контакт та його відсутність
Не менш вагомою ознакою є й те, що так званий "продавець" або "орендодавець" відмовляється особисто вести з вами діалог, зустрічатися або надати будь-які інші додаткові підтвердження наявності у нього вказаної в оголошенні нерухомості.
Шахраї часто роблять усе можливе, аби вести з клієнтом лише листування у месенджерах або електронною поштою.
До всього не варто ігнорувати й ситуації, коли вас просять переказати гроші на незнайомі рахунки, особливо через приватні платіжні системи без гарантій, це серйозний сигнал тривоги. Завжди краще бронювати житло через перевірені платформи з захистом платежів.
Умови оплати та відсутність належної документації
Не нехтуйте надавати особливу увагу й умовам оплати. Якщо вас просять внести всю суму наперед без можливості скасування або повернення грошей - це вже має спровокувати появу підозр.
Також шахраї часто не пропонують офіційного договору або підтвердження бронювання. Легальні власники завжди надають документи або офіційні підтвердження, а платформи захищають права орендаря. Не варто ризикувати, якщо ви не маєте жодних гарантій.
На завершення зауважимо, що онлайн-бронювання житла - зручний і легкий процес, однак під час нього вкрай важливо бути уважним і обережним. Якщо ціна надто низька, опис і фото викликають сумніви, власник уникає спілкування або наполягає на передоплаті без гарантій - пам'ятайте, це може бути чергова шахрайська схема, на гачку якої ви можете опинитися через свою необачність.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, що столична поліція попередила літніх жителів міста про нову шахрайську схему.