Болить волосся: що це за дивний синдром і чому виникає

Болить волосся: що це за дивний синдром і чому виникає

Біль у волоссі - доволі незвичне та дивне явище, враховуючи те, що саме волосся не має нервових закінчень. Однак досить великий процент людей все ж стикалися з цією проблемою. Більшість з них описують її як відчуття болю, дискомфорту або навіть печіння шкіри голови. Найбільш відчутним воно стає в момент розчісування, миття або збиранні волосся в тугу зачіску. Це неприємне відчуття називається "триходинією". В реальності цей синдром не несе якоїсь серйозної небезпеки для його носія, проте впливати на якість життя цієї людини все ж здатен. Детальніше про це дивне явище розповість "Ми-Україна".

Чому "болить" волосся - основні причини

 

Як правило, триходинія має здатність виникати через ряд причин, серед яких фізіологічні, а також психологічні фактори. 

Детальніше про основні з них:

 

- "Зламаний" емоційний стан\постійні стреси. Найрозповсюдженіша причина появи болю - стрес, адже у момент психоемоційної розбалансованості організм активує так звану "стресову реакцію", що призводить до підвищеного рівня адреналіну та кортизолу в крові, а це спричиняє появу спазмів судин у шкірі голови та провокує появу болю;

- Гормональні зміни. У жінок, які перебувають на стадії "гормонального перевороту", зокрема під час менструацій, вагітності, лактації або в період менопаузи нервова система працює "по-іншому", через що може провокувати появу болю та навіть випадіння волосся; 

- Дефіцит вітамінів і мінералів. Нестача важливих вітамінів і мінералів, таких як вітамін D, вітаміни групи B, залізо або цинк, може призвести до порушень в роботі шкіри голови та навіть випадіння волосся;

- Шкірні захворювання. Деякі шкірні захворювання мають властивість спричиняти біль на шкірі голови. Йдеться про псоріаз, себорейний дерматит, екзему та інші запальні захворювання шкіри які супроводжуються болем, почервонінням, сухістю та випадінням волосся;

- Механічні подразники. Бувають й моменти, коли біль викликають сторонні чинники. Зокрема йдеться про тугі зачіски, надмірне використання фена, а також часте фарбування чи хімічна обробка волосся.

 

 

Як зменшити неприємні відчуття


За умови, що вас систематично турбує біль у волоссі, полегшить свій стан за допомогою лише кількох перевірених методів.

Мова про такі:

 

- Зменшіть стрес. Один із найефективніших способів боротьби з болем у шкірі голови — це зниження рівня стресу. Психологічне здоров’я має великий вплив на фізичний стан. Займіться релаксацією, медитацією, йогою або просто намагайтеся менше переживати. Це допоможе знизити рівень кортизолу в крові та зменшити напругу в шкірі голови.

- Обирайте делікатні засоби для догляду. Використовуйте м’які засоби для миття волосся, які не викликають подразнення або сухість шкіри. Олії, такі як олія лаванди, кокосова олія або арганова олія, можуть мати заспокійливий ефект.

- Масаж. Може допомогти розслабити м’язи, зняти напругу і поліпшити кровообіг. Це стимулює доставку кисню і поживних речовин до волосяних фолікулів, що також позитивно впливає на здоров’я волосся.

- Вітаміни\раціон. Переконайтеся, що ваше харчування містить усі необхідні вітаміни та мінерали. Вітаміни групи B, вітамін D, омега-3 жирні кислоти та залізо сприяють здоров’ю волосся та шкіри голови.

Хочемо підкреслити, якщо біль носить тривалий характер, а також супроводжується іншими неприємними симптомами, то це може свідчити про більш серйозну проблему: від випадіння волосся до серйозного запалення в організмі. Тож зволікати не варто, в такому випадку краще одразу звернутися за консультацією до лікаря. 

 

 

Наостанок підсумуємо, що біль у волоссі -  не є просто неприємним відчуттям. Цей дискомфорт може сигналізувати про інші, більш глибокі проблеми, які точно ігнорувати не варто.

Раніше "Ми-Україна" писав про те, чи здатні дешеві шампуні завдати шкоди вашому волоссю та призвести до його випадіння.

Головне