Причини болю в животі, як у дітей, так і у дорослих можуть бути абсолютно різними: від переїдання чи стресу до запалення органів травної системи. Найчастіше неприємну симптоматику провокує гастрит, здуття чи харчове отруєння, проте це не всі фактори, які можуть стати причиною дискомфорту. Детальніше про основні фактори, що можуть спровокувати появу болю, розповість "Ми-Україна".
Біль у животі - найпоширеніші причини
Як правило, біль у животі сигналізує про те, що в організмі стався якийсь "збій". Найчастіша причина - проблеми з травною системою, а саме:
- переїдання,
- вживання неякісної їжі,
- газоутворення,
- гастрит,
- синдром подразненого кишківника.
Крім того, не менш розповсюдженими причинами дискомфорту в животі є й харчове отруєння або вірусні інфекції, які можуть викликати нудоту, діарею чи навіть спазми.
До всього, неприємні відчуття в ніжній частині живота у жінок можуть бути пов'язаними з менструацією або запальними процесами в органах малого тазу.
Зауважимо, що, при появі неприємних відчуттів, потрібно врахувати їх характер, адже гострий, ріжучій біль, що супроводжується лихоманкою, може сигналізувати про (як приклад) загострення панкреатиту чи апендициту.
Біль - тривожний симптом
Не завжди больові відчуття, які локалізуються в області живота є нешкідливими. За умови, що дискомфорт супроводжується такими симптомами як підвищена температура, блювання, сильна слабкістю або втрата свідомості — це може бути ознакою гострого стану, який потребує негайної медичної допомоги.
Особливо уважними потрібно бути у момент, коли ви раптово відчули гострий різкий біль у правому нижньому боці живота, адже це може свідчити про апендицит. Натомість біль у верхній частині може вказувати на проблеми з печінкою чи жовчним міхуром. Навколо пупка з поступовим переміщенням — це також можуть бути симптоми ускладнень.
Хронічні болі, які турбують регулярно, свідчать про те, що варто пройти обстеження у гастроентеролога.
Наголошуємо (!), що займатися самолікуванням в такому випадку не варто, особливо небезпечно це тоді, коли больові відчуття не минають і, навпаки, посилюються.
Як полегшити стан
У більшості випадків послабити неприємні відчуття можна в домашніх умовах. Зробити треба наступне:
- прикладіть теплу грілку до місця болю,
- зробіть легкий масаж,
- випийте чай з м’ятою чи ромашкою,
- тимчасово відмовтесь від важкої, жирної та смаженої їжі,
- випийте спазмолітики (но-шпа або папаверин).
Якщо ми говоримо про профілактику, то в цьому випадку вкрай важливо дотримуватись режиму харчування, не переїдати, уникати фастфуду та вживати більше води. Допоможе й регулярна фізична активність, а також зменшення стресу.
Якщо біль виникає часто, навіть у легкій формі — краще подумайте про звернення до лікаря і зробіть це якомога швидше.
У підсумку підкреслимо, що больові відчуття в животі можуть бути банальним легким і тимчасовим дискомфортом. Однак навіть в такому випадку біль вже є сигналом-попередженням про можливий розвиток серйозної проблеми. Уважно прислухайтеся до свого організму і дійте!
Раніше "Ми-Укаїна" писав про те, що потрібно мати у домашній аптечці, аби медикаменти першої необхідності завжди були під рукою у потрібний момент.