Біль у скроянах — про що він говорить та як його позбутися

Біль у скроянах — про що він говорить та як його позбутися

Головний біль у скронях — поширений симптом, який може виникати з різних причин. Відчуття тиску або пульсації в цій області часто пов'язане з головним болем напруги, мігренню або кластерним головним болем. Людина може відчувати різний біль на різних ділянках голови, що може сигналізувати про проблеми зі здоров'ям.

Про що може свідчити головний біль у скронях — читайте далі на "Ми-Україна". 

 

Головний біль з відчуттям напруги та стискання

 

Цей тип болю характеризується відчуттям, ніби на голову наділи тісний обруч. Він може бути спричинений стресом, перевтомою або тривалим перебуванням у незручній позі. Для полегшення рекомендується відпочити, зробити легкий масаж шиї та плечей, а також переглянути режим сну.

 

Мігрень

 

Мігрень супроводжується інтенсивним пульсуючим болем, часто з одного боку голови, і може тривати від кількох годин до кількох днів. Супутніми симптомами є нудота, блювання та підвищена чутливість до світла і звуків. Фактори, що провокують мігрень, включають гормональні зміни, певні продукти харчування, стрес та зміни погоди.  Якщо підозрюєте в себе мігрень, якнайшвидше, за першого ж натяку на наближення нападу, прийміть безрецептурний знеболювальний засіб — наприклад, таблетки на основі парацетамолу або ібупрофену. Втім не варто приймати таблетки на основі ацетилсаліцилової кислоти, у них низький потенціал знеболення і багато побічних ефектів. Надалі обов'язково зверніться до терапевта або невролога. Навіть якщо був лише один напад.

 

Чому болить голова в скронях

 

Скроневий артеріїт

Скроневий артеріїт може нагадувати мігрень, адже цей біль відчувається як пекуча пульсація, найчастіше в області скроні з одного боку голови. Проте це захворювання значно небезпечніше.

Його причиною є запалення та набряк скроневих артерій, які постачають кров до очей, зорових нервів та мозку. Через набряк кровоносні судини звужуються, а у важких випадках потік крові може бути повністю заблокований. Наслідки залежать від того, який орган живила уражена артерія. Це може призвести до серйозних ускладнень, таких як втрата зору чи інсульт.

Скроневий артеріїт переважно вражає літніх людей. Згідно з даними UpToDate, ця хвороба практично не зустрічається у людей віком до 50 років, тому підозрювати її у молодому віці зазвичай не варто.

Зверніть увагу на симптоми. Скроневий артеріїт проявляється не лише тривалим болем в одній із скронь, але й низкою інших ознак:

  • чутливість і біль при дотику до шкіри на ураженій скроні;
  • підвищення температури тіла;
  • відчуття слабкості;
  • порушення зору;
  • біль під час жування.

Якщо є підозра на скроневий артеріїт, негайно зверніться до лікаря. Терапевт може призначити аналізи крові для підтвердження діагнозу. У разі виявлення захворювання вам буде призначено відповідне лікування. Важливо зазначити, що скроневий артеріїт зазвичай вражає людей літнього віку і майже не зустрічається у молодших осіб.

 

Чому голова болить з відчуттям стискання

 


Цервікогенний головний біль

 

Цервікогенний головний біль виникає через пошкодження хребта або м'яких тканин у шийному відділі. Причинами можуть бути артрит шийних хребців, защемлення нервів, проблеми з міжхребцевими дисками або надмірно напружені м'язи. Такий тип болю часто зустрічається у людей, які багато часу проводять у сидячому положенні, мають неправильну поставу або перенесли травми.

Симптоми цього типу болю:

  • Біль починається в шиї та поширюється через скроню до чола й очей, зазвичай з одного боку.
  • Відчуття затерплості у шиї.
  • Біль може переходити вздовж плеча і руки на тому ж боці.
  • Тимчасове зниження зору в оці на стороні ураження.

Що робити при підозрі на цервікогенний головний біль. Зверніться до лікаря.


Спочатку слід проконсультуватися з терапевтом, щоб виключити більш небезпечні захворювання, такі як скроневий артеріїт. Лікар проведе опитування, огляд і, за потреби, призначить додаткові обстеження. Лікування зазвичай включає прийом безрецептурних знеболювальних засобів. У деяких випадках можуть бути необхідні ін’єкції для блокади нервів. Крім того, можуть бути призначені масаж і фізіотерапія для відновлення м'язів шиї, а також спеціальні вправи, які спрямовані на покращення стану шийного відділу хребта. Цервікогенний головний біль добре піддається лікуванню, якщо вчасно звернутися до лікаря та дотримуватися його рекомендацій.

 

Чому болить голова у скронях

 

Дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба: причини, симптоми та що робити

Скронево-нижньощелепний суглоб — один із найскладніших у людському тілі. Він забезпечує рухи нижньою щелепою вперед, назад, в сторони та вниз. Будь-які порушення в цій складній системі, яка складається з жувальних м'язів, зв'язок і кісток, можуть призводити до дисфункцій, що ускладнюють рухи щелепи.

Найпоширеніші ознаки проблем із цим суглобом:

  • Біль у скронях;
  • Хворобливі відчуття у щелепі, шиї або інших зонах, пов’язаних із жуванням;
  • Клацання, хрускіт чи інші звуки під час рухів щелепи;
  • Труднощі з повним відкриванням рота.

У більшості випадків дисфункції цього суглоба не становлять загрози для здоров'я та зникають самостійно. Але для полегшення симптомів під час гострої фази експерти британської Національної служби охорони здоров'я рекомендують:

  • Розслабити щелепу. Намагайтеся не стискати зуби, уникайте напруження м’язів.
  • Використовувати компреси. Прикладайте до щелепи холодний або теплий компрес, залежно від того, яка температура зменшує біль.
  • Приймати знеболювальні. Використовуйте безрецептурні препарати, такі як парацетамол або ібупрофен.
  • Їсти м’яку їжу. Віддавайте перевагу продуктам, які не потребують інтенсивного жування: супам, омлетам, макаронам.
  • Спробувати легкий масаж. Якщо відчуваєте, що біль зосереджений у м’язах щелепи, обережно помасажуйте цю зону.

Якщо біль триває кілька днів поспіль і стає надзвичайно інтенсивним, що аж заважає вам їсти, спати чи працювати, то слід звернутися до лікаря.

Раніше "Ми-Україна" писав про найефективніші вправи для тренування спини, які не лише зроблять її красивішою, а й здоровішою.

Головне