Поминальні дні мають особливе значення для вірян. Перед Різдвяним постом відбувається одна з важливих батьківських субот у році, коли віруючі згадують і моляться за душі своїх покійних рідних та близьких.
Що ж треба робити цього дня та яких заборон варто дотримуватися – в матеріалі "Ми-Україна".
Коли Батьківська субота перед Різдвяним постом у 2024 році
У 2024 році Батьківська поминальна субота перед Різдвяним постом випадає на 9 листопада.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли Різдво у 2024 році – дата свята та чи буде вихідний
Що треба робити у поминальну суботу перед Різдвяним постом
Цей день є важливим для духовного зв’язку з предками, тому традиційно починають із відвідування церкви. Під час богослужіння віряни моляться за упокій душ своїх покійних родичів і подають записки з їхніми іменами для поминання священником.
Також є традиція відвідування кладовища цього дня. На могилах близьких запалюють свічки чи лампадки, залишають квіти та наводять лад.
Ще однією важливою традицією є поминальна трапеза. Для цього часто готують кутю, узвар, пісні страви, які символізують поминання. Поминальні страви можна роздати сусідам, родичам чи нужденним. Також прийнято давати милостиню: допомагати бідним, жертвувати на благодійність чи підтримувати тих, хто потребує. Благодійність цього дня має особливу цінність, оскільки вважається, що добрі справи здатні допомогти душам померлих.
Що не можна робити у цей день
- Поминальна субота – це день спокою і тиші, тому гучні застілля, музика чи інші розважальні заходи вважаються недоречними.
- Варто відмовитися від сварок, злих слів, будь-яких проявів агресії, адже цей день присвячений молитві і спокою.
- Не рекомендується займатися важкою фізичною працею.
- Негативні згадки про покійних вважаються великим гріхом. Цей день – час для світлих спогадів та молитви.
- Не можна відмовляти в проханнях тих, хто потребує допомоги. Милостиня та добрі справи в цей день є дуже важливими.
Раніше "Ми-Україна" повідомляв, що у 2024 році Різдвяний піст починається за новим календарем 15 листопада і триває до 24 грудня включно. Він триває рівно 40 днів і завершується напередодні свята Різдва Христового, яке святкують 25 грудня.