6 секретів для великого врожаю картоплі — обов'язкові дії при посадці

6 секретів для великого врожаю картоплі — обов'язкові дії при посадці

Насправді хороший урожай картоплі залежить від багатьох факторів: від дотримання сівозміни до глибини посадки. Щоб не втратити ні сили, ні час, важливо знати всі тонкощі, починаючи з вибору попередників.

"Ми-Україна" поділиться шістьма секретами, які впливають на врожай картоплі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 головних помилок при посадці картоплі, які знижують урожай

 

Які культури варто вирощувати перед картоплею

 

Щоб картопля краще росла і не хворіла, її варто садити після культур, які не виснажують ґрунт однаково. Найкращими попередниками будуть зернові: ячмінь, овес, озима пшениця та жито, а також зернобобові — горох, соя, квасоля, люпин, сочевиця. Також підходять огірки, кукурудза, капуста, одно- і багаторічні трави. А от після капусти, моркви чи картоплі картоплю садити не варто, бо потім ґрунт буде збіднілим, а шкідники можуть "перекочувати" на нові посадки. В ідеалі буде повертати культуру на те саме місце не раніше, ніж через 3–5 років.

 

як садити картоплю правильно

 

Коли садити картоплю: орієнтуємось на погоду, а не на сусідів

 

Терміни висаджування залежать не стільки від календаря, як від стану ґрунту. Сигналом для посадки є прогріта до 6–8 °C земля на глибині 10 см. Якщо поспішити і посадити в холодну й надмірно вологу землю, паростки можуть загнити, а ризик грибкових хвороб — зростає. Ідеальна температура для росту — 17 °C. Якщо ж під час літа стовпчик термометра стійко триматиметься вище 35 °C, ріст картоплі практично припиниться.

 

Як глибоко треба садити картоплю

 

Залежно від типу ґрунту та розміру бульб обирають і глибину. Оптимально — 6–8 см від верхівки гребеня. У легких, піщаних ґрунтах глибину можна збільшити до 10 см. Маленькі бульби саджають трохи мілкіше, великі — глибше. Важливо: усі бульби мають бути на однаковій глибині, інакше отримаєте нерівномірні сходи.

 

Як правильно розмістити кущі на грядці

 

Щоб кущі добре провітрювались, а між ними було зручно працювати, між рядами залишають 60–70 см, а між окремими бульбами в ряду — приблизно 35–40 см. Така схема забезпечує оптимальний простір для росту і спрощує подальший догляд: підгортання, прополювання, полив.

 

як вирощувати картоплю

 

Що додати в лунку під час посадки

 

Щоб з перших днів дати картоплі поживну підтримку, у кожну лунку можна внести:

  • 200 г перегною;
  • чайну ложку амофоски, нітроамофоски або азофоски;
  • 1 л водного розчину сечовини (30 г на 10 л води);
  • хвойну тирсу (для відлякування колорадського жука).

До слова, думки городників щодо удобрювання золою розділяються. Одні городники вважають її ідеальним джерелом калію, інші ж — попереджають: зола робить ґрунт лужним, а це ускладнює засвоєння деяких поживних речовин.

Перед посадкою бульби можна обробити спеціальними протруйниками від шкідників і хвороб. Але обробку проводять лише згідно з інструкцією, не перевищуючи норм.

 

Коли вперше підгортати картоплю

 

Перший раз кущі підгортають, коли ті досягнуть 7–10 см. Це важливо не лише для утворення додаткових коренів і кращого нарощування бульб, а й для захисту від весняних приморозків. Не лякайтеся, якщо листя опиниться під шаром землі — воно швидко відросте. Друге підгортання проводять через 10–14 днів після першого.

 

що кидати в лунки до картоплі

 

Дрібниці, які впливають на врожай

 

Найкраще закладати грядки в сонячному місці, ретельно доглядати за ними впродовж усього вегетаційного періоду, контролювати вологість ґрунту та не забувати про регулярні огляди на наявність шкідників. Тоді навіть у найпосушливіший рік городник збиратиме добротний урожай — здорову, смачну й якісну картоплю.

Також дізнайтеся, чим треба обробити бульби за два дні до посадки картоплі. А щоб дротяник не гриз картоплю — читайте, які рослини приваблюють його поселитися ближче до картоплі. 

Головне