5 кричущих ознак порушення метаболізму після 50 років

5 кричущих ознак порушення метаболізму після 50 років

Після 50 років багато хто починає помічати, що тіло вже починає" гальмувати" і не може так швидко худнути чи відновлюватися, як раніше, а самопочуття поступово змінюється. Проте, не бійтеся цього. Експертка з холістичного здоров’я та зареєстрованої дієтологині Саманта Петерсон з Simply Wellness розповіла, як організм подає сигнали. Метаболізм після 50 років аж ніяк не зупиняється, він адаптується. І тут важливо не йти на крайнощі — ні модні дієти, ні жорсткі обмеження не принесуть бажаної користі. Потрібна ціла стратегія з трьох основ: харчування, фізичної активності та якісним відновленням.

Що треба робити людям старше 50 років, щоб метаболізм працював, наче вам 20 років, читайте у статті "Ми-Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зберегти молодість і підтримати здоров’я серця: 7-денний план від кардіолога

 

Чому після 50 років особливо відчутні зміни в організмі?

 

У цей період життя в організмі починають відбуватись серйозні гормональні зміни. Особливо це помітно у жінок, адже зниження рівня естрогену провокує втрату м’язової маси, сповільнення обміну речовин і накопичення жиру, особливо в ділянці живота. Але ці зміни можна збалансувати. Дієтологи радять сфокусуватись на харчуванні, яке підтримує стабільний рівень цукру в крові, мінімізує запалення й допомагає тілу ефективніше використовувати енергію.

 

Які симптоми тіла вказують на те, що метаболізм працює зі збоями

 

Одна з найперших ознак це хронічна втома або відчуття постійної млявості. Це сигнал того, що клітинні "електростанції" мітохондрії працюють не в повну силу. У результаті людина може відчувати не лише фізичну слабкість, а й розсіяність і проблеми з концентрацією.

Інша поширена проблема — поступове і нібито необґрунтоване збільшення ваги. Якщо раніше ті самі продукти й звички не призводили до зайвих кілограмів, а тепер живіт або боки ніби ростуть самі собою, то це найочевидніший симптом збою метаболізму. Гормональні коливання впливають на розподіл жиру, навіть якщо загальний калораж не змінився.

 

метаболізм в зрілому віці

 

Зменшення сил це також ще один тривожний дзвіночок. Втрата м’язової маси після 50 років є цілком природнім процесом, який називається саркопенією. Але з ним не обов’язково миритись. М’язи є потужним двигуном для метаболізму, і чим більше м’язів, тим ефективніше тіло спалює калорії навіть у стані спокою. Без силових тренувань підтримувати активний обмін речовин стає дедалі важче.

Порушення сну теж часто мають відлуння некоректного обміну речовин. Нерегулярний або поверхневий сон призводить до збільшення рівня кортизолу, гормону стресу, і зменшення чутливості до інсуліну. Це, своєю чергою, підвищує апетит, зокрема виникає постійне бажання з'їсти чогось солоденького або висококалорійного. А коли порушується добовий ритм, тіло ще важче відновлюється й запускає регенераційні процеси.

Окрім того, зверніть увагу, якщо раптом виникла сильна тяга до солодкого чи перекусів у другій половині дня. Це може вказувати на проблеми з регуляцією цукру в крові. Знижена чутливість до інсуліну робить вас більш уразливими до гіпоглікемії, а це провокує раптові напади голоду, особливо до вуглеводів. Постійні бажання з’їсти щось солодке, навіть після ситної їжі є не просто поганою звичкою, а можливим симптомом глибшого дисбалансу.

 

Що робити, щоб покращити самопочуття після 50

 

Не забувайте підтримувати тонус м'язів та силу за допомогою регулярного фізичного навантаження. Також важливо скоригувати харчування та збільшити кількість білків й клітковини в раціоні. Важливо не ігнорувати сигнали, які подає тіло, а діяти м’яко, поступово, без стресу для себе. Саме такий підхід допоможе залишатися енергійними, сильними й здоровими довгі роки. Також навіть у шаленому ритмі не забувайте про відпочинок — проводьте більше часу на свіжому повітрі та робіть тайм-аут від роботи чи домашніх задач. 

Більшість людей після 40 років хочуть повернути стрункість та легкість тілу, як у 20, проте, інколи організму не підходить новий режим харчування. Читайте на "Ми-Україна", як тіло подає сигнали, що вам не підходить дієта

Головне