Китайська загроза: чи надасть Пекін зброю росії

Китайська загроза: чи надасть Пекін зброю росії

Не підтримувати агресора, бо наслідки будуть критичними – США та союзники закликають Китай не надати військову допомогу росії. Мова йде про ударні дрони, про які нібито вже домовились Рособоронпром та китайський виробник. Пекін все відкидає та радить Вашингтону не чинити тиск на російсько-китайські відносини.

Чи наважиться Китай таємно вступити у війну – у сюжеті "Ми-Україна".

Іранські "Шахеди", білоруські снаряди, а тепер ще і китайські безпілотники – Піднебесна може втрутитись у війну на боці росії. Питання можливої військової допомоги від Китаю за останні два тижні лунають дуже часто. Про неї говорили Держсекретар США Ентоні Блінкен, керівник ЦРУ Вільям Бернс, канцлер Німеччини Олаф Шольц та ціла низка інших високопосадовців.

Іноземні ЗМІ проаналізувавши дані російської митниці з’ясували, що Піднебесна відправляла до росії навігаційне обладнання та компоненти для їх оборонпрому.

Всидіти на двох стільцях – схоже цього хоче Китай. Їх мирний план цьому доказ. З одного боку – вони за територіальну цілісність України, а з іншого - не хочуть тотального розгрому Москви.

Реакція США

Грати в якісь ігри з Китаєм у США не збираються. У Мінфіні вже попередили про можливі наслідки поставок зброї для росіян та закликали добряче подумати, перш ніж перейти "червоні лінії".

"Ми максимально чітко заявили, що не потерпимо систематичних порушень будь-якою країною введених нами санкцій, які покликані позбавити росію доступу до військової техніки для ведення цієї війни. Ми були дуже конкретні з китайським урядом і чітко дали зрозуміти китайським фірмам та фінансовим установам, що наслідки порушення цих санкцій будуть дуже серйозними", - заявила міністр фінансів США Джанет Єллен.

Відповідь Китаю

Офіційний Пекін відповів, що ніхто ніякої зброї постачати не планував і не планує, та радить не втручатися у російсько-китайські відносини.

"Американська сторона не має права читати лекції Китаю, і ми ніколи не дозволимо, щоб США диктували чи навіть чинили тиск на китайсько-російські відносини. Хто закликає до діалогу ти миру? А хто роздає ножі та заохочує конфронтацію. Міжнародна спільнота все ясно бачить", - сказав міністр закордонних справ Китаю Ван Ї.

Відкрито підтримувати Кремль Сі Цзіньпін скоріш за все не буде. Справа не у тому, що Китай боїться військової конфронтації з Америкою чи рештою світу, а в тому, що економіка Піднебесної залежна від США та Заходу.

Ставати в один ряд з Іраном та Білоруссю Китай не хоче, адже стати "братами по зброї" з росією означає одне – бути співучасником вбивства українців. Вочевидь, Пекін просто грає свою гру з Москвою, тим паче, що у Китаю є територіальні питання до росії.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, в Україні з’явиться електронна система реабілітації у травні цього року. Це допоможе забезпечити доступність медичної допомоги та розвантажити медичних працівників.

Головне